تلاش اعضاء جدید هیئت مدیره مجتمع وحدت بتن برای مدیریت بهتر این مجموعه
۱۳۹۴-۰۹-۲۴
شرکت عمران موضوع مهار آبهای جاری صدرا را مدیریت کند
۱۳۹۴-۱۰-۲۰

چهارمین نشست کمیته درآمدی شرکت های عمران شهرهای جدید برگزار شد

چهارمین نشست کمیته درآمدی شرکت های عمران شهرهای جدید با حضور نمایندگانی از کلیه شهرهای جدید کشور و همچنین اعضاء هیئت مدیره شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید به میزبانی شرکت عمران شهر جدید صدرا برگزار شد.

در حاشیه این نشست مدیرعامل شهرجدید صدرا اظهار داشت: از آنجاکه اجرای برنامه ها و فعالیت ها در شرکت های دولتی و به ویژه در شرکت های عمران شهرهای جدید برپایه کسب درآمد استوار است، به همین جهت تحقق درآمد از مهم ترین ضروریات در این شرکت ها بوده و از اولویت ویژه ای برخوردار است.

مهدی خانی خاطرنشان کرد: شرکت عمران شهر جدید صدرا موفق شده در سال مالی جاری رتبه نخست کسب درآمد در میان شهرهای جدید کل کشور را به خود اختصاص دهد و در این راستا میزبانی این دوره از نشست ها به این شرکت  واگذار گردیده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا تصریح کرد: تغییر کاربری و تخلف ساخت و ساز در حریم شهر صدرا غیرقانونی است و با تلاش های انجام شده، دیگر شاهد هیچگونه تخلفاتی در حریم این شهر نخواهیم بود.
خانی در مورد فعالیت های اقتصادی و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی بیان داشت: با شرکای خود تا سقف ۱۰۷ میلیارد تومان در زمینه اقتصادی، مسکن، مراکز تجاری وخدماتی قراردادهایی منعقد کرده ایم که در آینده نزدیک نهایی می شود.

وی اضافه کرد: نخستین بسته سرمایه گذاری در قالب ۱۰ پروژه بزرگ است که با هیئت های آلمانی و نماینده شرکت های فرانسوی وارد مذاکرده شده ایم که در این راستا ایرانیان مقیم حاشیه خلیج فارس می توانند از این فرصت برای سرمایه گذاری در این شهر استفاده کنند.

این مسئول ابراز داشت: شهر جدید صدرا درصدد فراهم آوردن امکانات سرمایه گذاری جهت ایجاد زیرساخت های ورزشی به منظور بهره برداری از فرصت برگزاری بیست و دومین دوره جام جهانی فوتبال درسال ۲۰۲۲ میلادی درکشور قطر با هدف میزبانی از اردوهای تیم های راه یافته به این رویداد بین المللی است و برای تحقق این هدف مذاکراتی با فدراسیون فوتبال، ایرانیان مقیم قطر و دیگر دست اندرکاران امر ورزش صورت گرفته و یا درحال انجام است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا اظهار داشت: این طرح ارائه شده، یکی از ۱۴ طرح ویژه سرمایه گذاری در شهر جدید صدرا در ابعاد ملی و فراملی است که برای اجرای تمامی آن ها ۶۹۰ میلیون یورو معادل ۲۷ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز است و دولت جمهوری اسلامی ایران این سرمایه گذاری ها را تضمین می کند.

مهندس خانی ایران اسلامی به ویژه استان فارس را در زمینه جذب سرمایه و سرمایه گذار یکی از امن ترین کشورهای جهان و منطقه دانست و افزود: با وجود پدیده داعش، ضریب امنیت سرمایه گذاری در بسیاری ازکشورها به ویژه کشورهای منطقه بسیار پائین است؛ اما با برپایی همایش سرمایه گذاری در بهمن و اسفند ماه، شاهد حضور بسیاری از سرمایه گذاران خواهیم بود.

خانی خاطرنشان کرد: ایجاد دهکده گردشگری به مساحت ۵۵ هکتار و برج های تجاری و خدماتی وسیع از دیگر طرح هایی است که آماده جذب سرمایه گذار است و در این راستا آماده جذب سرمایه گذار برای ایجاد شهربازی، پارک های آبی، پارک جنگلی۳۰۰ هکتاری، پارک حیات وحش، بزرگ ترین بازار میوه وتره بار غرب شیراز و پایانه بزرگ حمل نقل دورن و برون شهری غرب شیراز هستیم.

وی با اشاره به اینکه هیچ پروژه ای بدون خدمات زیربنایی اجازه افتتاح ندارد، افزود: اقدامات تکمیلی و زیربنایی مسکن مهر و سرعت بخشی به روند تحویل این پروژه ها با تأکید بر فعالیت شرکت گاز در این پروژه ها،
از برنامه های اینجانب و سایر مسئولان شرکت بوده است و در این راستا از بقیه دستگاه های خدمات رسان مانند شرکت گاز انتظار داریم به صورت ویژه پیگیر مسائل و مشکلات مسکن مهر باشند.

این مسئول گفت: از شرکت های ملی گاز، برق، آب و فاضلاب و مخابرات به دلیل همکاری و تعامل با شرکت عمران شهر صدرا تقدیر می شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا اظهار داشت: درحوزه شهرسازی بیش از ۳۰ قرارداد و طرح در دستور مطالعه است. از جمله این طرح ها، طرح استراتژی توسعه شهری است که در زمینه آن با دانشگاه علامه طباطبایی وارد قرار داده شده ایم. همچنین اجرای خانه هنرمندان، طرح جامع پدافند غیر عامل، مطالعه قطار شهری صدرا با سیستم قطار شهری شیراز و نهایی شدن طرح تفصیلی از دیگر فعالیت های این شرکت است.

خانی خاطرنشان کرد: در حوزه حقوقی نیز از مجموعه۲۰۰ پرونده که شرکت عمران با آن درگیر بوده، ۵۶ رأی به نفع شرکت صادر شده است و با مهار شدن پدیده زمین خواری با کمک دادگستری استان فارس حدود هزار هکتار به نام دولت ثبت شده و مشکل مابقی آن ها به ویژه در منطقه گویم برطرف شده است.

وی تصریح کرد: پس از تلاش های شبانه روزی، شرکت عمران شهر جدید صدرا موفق شد ۱۲۰هکتار از اراضی ملی شهر صدرا را از زمین خواران بازپس گیرد؛ ولی متأسفانه  در سال های گذشته برخی زمین خواران و افراد سودجو اقدام  به تصرف اراضی دولتی و ملی شهر صدرا نموده اند که این شرکت طی اقدامات مستمر با طرح دعوی و شکایت علیه این اشخاص در مراجع قضایی، موفق گردید یک میلیون  و۲۰۰ هزار مترمربع از این اراضی با ارزش بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد ریال را از دست متصرفان خارج کند و به مالکیت و تصرف دولت بازگرداند.

این مسئول خاطرنشان کرد: شرکت عمران همچنین در ۶ ماهه گذشته سند مالکیت بیش از یک هزار هکتار از اراضی در معرض تصرف و سوءاستفاده را به نام دولت اخذ کرده که این اراضی نیز در مسیر ورودی و شاهراه اصلی شهر صدرا قرار دارد.

خانی در مورد محورهای قره پیری و باجگاه گفت: با توجه به مشکلات موجود و اصلاح طرح مسیرهای دسترسی شهر صدرا این دو محور که قرار بود در آینده نزدیک شهرصدرا را به شیراز و باجگاه متصل نماید، از دستورکار خارج گردید و امیدواریم با اصلاح سیاست ها و رویکردهای جدید تحولی نو در منطقه ایجاد شود که نتایج آن درآینده نزدیک  قابل مشاهده است.

وی با اشاره به اینکه شهر صدرا چهار بیمارستان بزرگ با استعدادهای فرا منطقه ای دارد و درکنار آن وجود دو دانشگاه علوم پزشکی، بین المللی و غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد در این شهر، آن را تبدیل به شهر علمی و دانشگاهی کرده است، افزود: در شهر جدید صدرا منطقه ویژه دانشگاهی با وسعت ۵۰۰ هکتار که مصوبه هیئت دولت است، ایجاد شده که در این راستا در سال آتی نیز فضا برای ایجاد شهر فرهنگی، آموزشی وپزشکی فراهم می گردد و با ایجاد چنین مراکزی این شهر  از حالت بورس بازی و خوابگاهی خارج شده است.

این مسئول در مورد توسعه فضای سبز گفت: در راستای استفاده از توان علمی و دانش متخصصان و دانشگاهیان در حوزه های زیست محیطی و فضای سبز در شهر صدرا نخستین جلسه کارگروه توسعه فضای سبز با محوریت اجرای کمربند سبز، توسعه فضاهای سبز درون بافتی و بهره گیری از گیاهان بومی با توجه به ویژگی  های اکولوژیک و اقلیمی منطقه  برگزار گردید.

خانی افزود: شرکت عمران شهر صدرا به منظور زیباسازی شهر و ایجاد فضایی شاداب در سطح منطقه، برنامه ریزی مناسبی برای توسعه فضای سبز در شهر صدرا در دستورکار خود دارد که این حرکت می تواند یکی از راهکارهای مناسب برای کاهش تأثیرات آلاینده ها و مقابله با ریزگردها در سال های
آتی درشهر صدرا باشد.

وی در رابطه با نخستین پایان نامه کارشناسی ارشد مورد حمایت مالی شرکت عمران شهر جدید صدرا گفت: در راستای مصوبه سال گذشته شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید در خصوص حمایت از پایان نامه های دانشگاهی با موضوع مرتبط با شهرهای جدید، شرکت عمران شهر جدید صدرا به عنوان نخستین شهر جدید، از این فرصت بهره جست. این مسئول خاطرنشان کرد: شرکت عمران شهرهای جدید و شرکت های وابسته در راستای ماده ۱۷ قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی و نیز اهداف حمایتی خود از پژوهشگران و دانشجویان و به منظور بهره گیری از توان علمی دانشگاه ها در جهت ارتقای کمی وکیفی دانش شهرسازی کشور به ویژه در شهرهای جدید و همچنین  هدایت پژوهش های دانشجویی به مسائل شهرهای جدید کشور، با شرایط خاصی از پایان نامه های دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا حمایت مالی به عمل می آورد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است