دستور العمل بروزرسانی پرتال

وبگاه شرکت عمران شهر صدرا بعنوان منبع ارایه آمار، اطلاعات، اخبار و رویدادهای مرتبط با این شهر جدید نظیر: اخبار، مزایدات و مناقصات، مسکن مهر، فرصتهای سرمایه گذاری و مشارکت، قوانین و مقررات، راهنمای خدمات، اعتبارات، اسناد توسعه ای، اولویت های پژوهشی، استخدام ها و امور منابع انسانی، و... هر هفته حداقل دو مرتبه بروزرسانی می شود.

هدف دستورالعمل

هدف از این دستورالعمل شناسایی نحوه به روز رسانی سایت در شرکت عمران شهر جدید صدرا می باشد.

کاربران

کارشناس اداره فناوری اطلاعات وظیفه بروزرسانی ساختار و قالب وبسایت و کارشناس روابط عمومی وظیفه درج و بروزرسانی محتوای قابل ارایه به شهروندان را بعهده دارند

عنوانهای مطالب

یک عنوان توصیفی شامل ۵ تا ۸ کلمه که کلمات کلیدی اصلی سایت شما را شامل باشند، انتخاب کنید. عنوان، اولین چیزی است که مردم با آن در موتورهای جستجو مواجه می شوند. توجه کنید که وجود کلمات فارسی با استاندارد یونیکد توسط موتور جستجوی گوگل شناسائی می شود. مهمترین کلمات کلیدی سایت خود را در ابتدای عنوان سایت خود قرار دهید.نکاتی که هنگام درج عنوان باید مد نظر بگیرید:- شامل کلمات کلیدی محتوای آن صفحه باشد.- از کاما استفاده نکنید.- از نظر گرامری جمله بندی آن درست باشد، فقط ترکیب کلمات نباشد.- از کلماتی که توسط موتورها منع می شود استفاده نکنید.- تگ ALT در هنگام درج عکس: هنگام درج عکس و لینک حتما کادر مربوط به عنوان (title)را درج نمایید. این خصوصیت اجازه می دهد یک متن جایگزین مطابتان شود تا اگر به هر دلیلی تصویرتان نمایش داده نشد متنی که در تگ alt گذاشته اید نمایش داده شود.

توضیحات مطالب

این توضیحات بین ۲۵ تا ۳۰ کلمه را شامل می شوند که در موتورهای جستجو اگر دقت کرده باشید در زیر URL نمایش داده می شود پس سعی کنید توضیحاتی را بنویسید که نشان دهنده محتوای سایت شما باشد.

تبادل لینک ارتباطی

موتورهای جستجو مخصوصا گوگل به تعدد ارتباط ها به سایت شما حساس هستند و آنرا در رتبه سایت شما اثر می دهند.-یک صفحه لینکهای مفید بسازید و به سایتهای مشابه، سایت خود ارتباط دهید، مخصوصا سایتهائی که در موتورهای جستجو رتبه خوبی دارند.-از سایتهای دیگر بخواهید که به سایت شما ارتباط دهند

درج کلمات کلیدی

موتورهای جستجو برای این بخش ارزش زیادی قائل هستند و در رتبه بندی سایت شما تاثیر دارد. کلمات کلیدی را با کاما از یکدیگر جدا کنید. با این روش در حداقل جا، امکان ترکیبات متنوعی از کلمات کلیدی سایت شما گنجانده خواهد شد.- نسبت کلمات کلیدی به سایر کلمات در یک صفحه را چگالی یا تراکم کلمات کلیدی می نامند. مثلا اگر شما ۱۰۰ کلمه در یک صفحه دارید و چهارعدد از آنها جزو کلمات کلیدی سایت شما هستند، چگالی کلمات کلیدی آن صفحه ۴% است. سعی کنید که چگالی حدود ۳ تا ۲۰ درصد برای کلمات کلیدی مهم سایت خود را تنظیم کنید.- کلمات کلیدی خود را ترکیبی انتخاب نمایید.- کلماتی که حدس می زنید توسط موتورهای جستجو بیشتر سرچ می شوند را بنویسید- حتما کلمات کلیدی را با کاراکتر , از هم جدا نمایید.-کلمات کلیدی از متن همان صفحه انتخاب شود.- عنوان صفحه خود را حتما در کلمات کلیدی بنویسید

ارتباط بین صفحات

در صفحات محتوایی خود آنگونه کار کنید که کسی که به هر طریق وارد آن صفحه می شود نتواند خارج شود (مدت زمان حضور افراد را در سایت خود بالا ببرید).- از لینک های داخل صفحه ای آنگونه استفاده کنید که بازدید کننده سایت از دکمه های Back و Forward نرم افزار استفاده نکند.

نکات تبدیل فایل به PDF

یکی از را ههای افزایش بازیابی اطلاعات مندرج در وب سایت توسط موتورهای کاوش، غنی کردن فایل های محتوا می باشد. محتواهای PDF که از فرمت های دیگر(مثل word ، power point و ...) استخراج می گردد، بهتر است شرایط ذیل را دارا باشد:۱- قبل از تبدیل فایل word به PDF از استاندارد بودن فونتهای بکار رفته در فایل word اطمینان حاصل فرمایید.۲- از نرم افزارهای استاندارد برای تبدیل فایل ها به PDF استفاده شود که قابلیت پشتیبانی از فونت های فارسی را داشته باشند.۳- متن فایل های PDF با استفاده از ابزار های جستجوی درون متنی نرم افزار Acrobat قابل جستجو باشد.

حجم فایل ها

فایل هایی که در سایت بارگذاری می شوند به صورت فشرده و حجمی کمتر از 10 مگابایت داشته باشند.

از تگ های حتما استفاده نمایید

تگ h این امکان رو به موتور های جستجو می دهد که بهتر محتوای سایت شما رو درک کنند.- از تگ بیش از ۲ بار در یک صفحه استفاده نکنید. فقط برای تیترهای مهم استفاده شود.- کل متن صفحه را در این تگ ها قرار ندهید، فقط برای تیترها و مطالب مهم استفاده کنید.