تشییع باشکوه پیکر دوشهید گمنام در شهر جدید صدرا
۱۳۹۵-۰۵-۱۰
گزارش تصویری از رفع تصرف اراضی ملی در صدرا
۱۳۹۵-۰۵-۱۷

ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) مبارک باد

ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها و روز دختر

حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در اوّلین روز ماه ذى القعده سال ۱۷۳ هـ ق، ۲۵ سال بعد از تولد حضرت امام رضا علیه السلام در شهر مدینه منوّره چشم به جهان گشود.
از میان فرزندان بزرگوار حضرت امام موسى بن جعفر علیه السلام دو فرزند ایشان یعنى حضرت امام على بن موسى الرضا علیه السلام و حضرت فاطمه کبری علیه السلام ملقّب به معصومه، از ویژگی های خاص برخوردار بوده اند تا ادامه دهنده خطّ امامت بعد از پدر باشند.
آن حضرت به همراه امام رضا علیه السلام هر دو در دامان پاک یک مادر بزرگوار به نام حضرت نجمه خاتون سلام الله علیها که از مهاجران مغرب بود، رشد و پرورش یافته اند. این در حالى است که پدر بزرگوارشان پیوسته در زندان هارون الرشید بسر مى بردند و سرانجام در همان زندان، هنگامى که حضرت معصومه سلام الله علیها در سن ده سالگى بود، به شهادت رسیدند و از آن زمان به بعد حضرت معصومه سلام الله علیها تحت مراقبت برادرش امام رضا علیه السلام قرار گرفت.
حضرت معصومه سلام الله علیها معصوم به معنایی که در مورد پیامبران و امامان به کار می رود نبوده، امّا ایشان دارای طهارت روح و کمالات معنوی بالایی بودند، به گونه ای که به زائرانش وعده بهشت داده شده است
اطلاق «معصومه» بر فاطمه دختر موسی بن جعفر علیه السلام
نام حضرت معصومه، فاطمه است. در کتاب های روایی و تاریخی نیز، از آن حضرت با عنوان فاطمه بنت موسى بن جعفر علیه السلام یاد شده است، امّا صدها سال است که آن حضرت با این لقب مشهور هستند،و این لقب نزد ایرانیان تبدیل به اسم برای ایشان شده است.
حضرت معصومه سلام الله علیها معصوم به معنایی که در مورد پیامبران و امامان به کار می رود نبوده، امّا ایشان دارای طهارت روح و کمالات معنوی بالایی بودند، به گونه ای که به زائرانش وعده بهشت داده شده است.
لازم به ذکر است که عصمت امر نسبی است. با توجه به روایاتی که در شأن و منزلت حضرت معصومه وارد شده است، می توان مرتبه ای از عصمت – نه در حد ائمه- برای ایشان قائل شد. این مسئله در حق چنین بانویی بعید به نظر نمی رسد؛ چرا که این حد از عصمت به معنای دوری از گناه در زندگی عالمان بزرگ نیز فراوان مشاهده می شود.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است