بزرگداشت حکیم و فیلسوف حضرت صدرالمتالهین شیرازی
۱۳۹۵-۰۳-۰۱
مهندس خانی مدیرعامل شرکت عمران صدرا: صدرا شهری با فرصت های بی شمار سرمایه گذاری است.
۱۳۹۵-۰۳-۰۱

نیمه شعبان ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود مبارک باد

ولادت و زندگی مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف), از رخدادهای مهم است و ریشه در باور دینی مسلمانان دارد. اعتقاد به تولد, حیات طولانی, ظهور و امامت آن حضرت, مسأله ای است اساسی که نقش سرنوشت ساز و جهت بخشی را به زندگی و رفتاردین باوران, بویژه شیعیان داده است. احادیث فراوانی از پیامبر(صلی الله علیه و آله وسلم) و امامان معصوم (علیهم السلام) از طریق سنّی و شیعه رسیده که بیانگر ویژگیهای شخصی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف), است: از خاندان رسالت, از فرزندان فاطمه (علیهم السلام), نهمین فرزند امام حسین (علیه السلام), دوازدهمین پیشوای شیعیان می باشند.

از جمله لقب های حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) خاتم الاوصیاست؛ زیرا آن حضرت، آخرین وصی پیامبر اکرم(ص) و آخرین امام معصومند که با ظهور خود، نظام عدل اسلامی را در سرتاسر جهان، حاکمیت خواهند بخشید. از خدمت گزار امام عسکری علیه السلام نقل شده است که وقتی به حضور حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف)رسیدم، حضرت، خود را با این تعبیرها به من معرفی کردند: منم خاتم الاوصیا که خداوند تبارک و تعالی به واسطه من، بلاها و فتنه ها را از خاندان و شیعیانم، برطرف خواهد ساخت.

«نور آل محمد» از لقب های حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است که ریشه قرآنی دارد. توضیح آنکه هرچند نام امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)در قرآن کریم ذکر نشده است ولی در روایات مربوط به تفسیر آیات، در موارد متعدد برخی از آیات به اعمال و ویژگی های آن حضرت تفسیر یا تأویل یا تطبیق شده است؛ به عنوان مثال آیاتی چون واللّه متمّ نوره (خدا نور خودش را کامل خواهد ساخت) یا اشرقت الارض بِنور ربّها (زمین به نور پروردگارش روشن می گردد) و یهدی اللّه بنوره من یشاء (خداوند هرکس را که بخواهد با نور خودش هدایت می کند) به ولایت حضرت قائم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و ظهور و ارشادات آن حضرت تفسیر شده است.

 

دیدگاه ها بسته شده است