شرکت عمران صدرا میزبان کارشناسان صنعت چین بود اظهار تمایل و علاقمندی شرکت های بزرگ کشور چین برای مشارکت در سرمایه گذاری های کلان در شهر جدید صدرا
۱۳۹۵-۰۷-۲۶
خانی در حاشیه بازدید از چند پروژه خیرساز: بزودی گردهمایی خیرین شهرجدیدصدرا برگزار می شود
۱۳۹۵-۰۷-۲۷

نمایندگان شیراز پیشنهادات سرمایه گذاران چینی را در شرکت عمران صدرا بررسی کردند مهندس رجبی: توسعه و شهرنشینی در شهر صدرا مفهوم واقعی پیدا می کند • امپراطوری بانک ها مانع حضور سرمایه گذاران داخلی در طرح های کلان است.

طرح ها و پیشنهادات نمایندگان سرمایه گذاران کشور چین در بخش های حمل و نقل، عمرانی و انرژی پاک در شهر جدید صدرا با حضور مهندس رجبی و مهندس رضائی نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، مهندس خانی مدیرعامل شرکت عمران و کارشناسان شرکت عمران مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت و دیدگاههای دوطرف به بحث گذاشته شد.

در همین ارتباط مهندس رجبی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با روابط عمومی شرکت عمران صدرا نقطه نظرات خود را بیان کرد.

وی در آغاز گفت: شرکت های چینی در دوران تحریم نیز ارتباط نزدیکی با ایران داشتند و درنتیجه شرایط اقتصادی ایران را از نزدیک لمس کرده اند. وی افزود: مبادلات مالی پس از برجام و برداشته شدن تحریم بانک ها راحت تر انجام می پذیرد و این شرکت نیز با توجه به سابقه فعالیت از جدی ترین و فعال ترین شرکت های چینی علاقمند به سرمایه گذاری در استان فارس است و ما نیز با توجه به فضای بین المللی ایجاد شده و تغییراتی که در راستای رابطه با ۱+۵  و  حضور گزینه های سرمایه گذار اروپایی در حوزه مالی در حال انجام است با در نظر گرفتن اولویت ها فرصت ها را در می یابیم.

وی درخصوص فعالیت سرمایه گذاران چینی در ایران خاطرنشان کرد: شرکت نورینکو پیش از این سابقه فعالیت در چندین پروژه در حوزه مترو در ایران را داشته است و می تواند پروژه قدرتمند خط ۳ مترو شیراز به صدرا را مدیریت کنند. وی افزود: در پروژه مترو هم به لحاظ فنی و هم به لحاظ قیمت تمام شده تصویر واضحی پیش رو داریم و مطالعات این پروژه نیز انجام شده است.

مهندس رجبی حمل و نقل را لازمه دسترسی راحت تر به خدمات شهری دانسته افزود: با ایجاد مترو، دیگر خدمات بوجود آمده  در شهر صدرا عناصر توسعه و شهرنشینی مانند فضاهای آموزشی، فرهنگی و درمانی مفهوم واقعی پیدا می کنند.

وی همچنین درخصوص نیروگاه انرژی خورشیدی صدرا نیز خاطرنشان کرد: زمینه همکاری در بحث تامین برق از طریق نیروگاه انرژی خورشیدی وجود دارد و ما به دنبال انرژی های پاک هستیم و دولت محترم نیز به صورت تضمینی این تولیدات را خریداری می کند. وی افزود: نیروگاه خورشیدی می تواند در ابعاد بزرگ قسمت اعظمی از نیازهای شهر صدرا را نبز بصورت جدی تامین کند و از پروژه هایی است که گامی رو به جلو محسوب می گردد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سهم شهرهای جدید علی الخصوص صدرا در دوران پسابرجام گفت: در کشور ما زیرساخت ها فضای بسیاری برای کار دارند و در شهرهای جدید نیز به دلیل بکر بودنشان در تولید و تعریف پروژه ها دستمان باز است. و ی افزود: حضور سرمایه گذاران فرصت مغتنمی جهت ارائه خدمت مناسب و با کیفیت می باشد.

مهندس رجبی همچنین پیرامون راهکارهای حضور موثرتر سرمایه گذاران داخلی در طرح های تولیدی و عمرانی کشور از جمله شهر جدید صدرا افزود: متاسفانه در حال حاضر سرمایه گذاران داخلی تحت الشعاع نرخ سود بانک ها هستند و ترجیح می دهند که سود بدون دغدغه بگیرند، مالیات ندهند، درگیر مسائل تولید، اخذ مجوز و مسائل زیست محیطی نشوند.

وی افزود: به نظر من امپراطوری بانک ها در ایران مانع حضور سرمایه گذاران داخلی در طرح های کلان کشور است و یکی از راه حل های حضور سرمایه گذاران در طرح ها، متعادل کردن سودهای بانکی، تسهیل ورود دستگاههای مختلف به امر سرمایه گذاری و حمایت از آنان است. این تسهیلات باید شامل صدور مجوز و حمایت از سطح تولید در سطوح مختلف شود تا به شفافیت های مالی و اقتصادی برسیم.

وی خاطرنشان کرد: به نظر من در شرایط فعلی تشویق سرمایه گذار داخلی به ورود به حوزه اقتصاد مولد، بسیار سخت تر از سرمایه گذار خارجی است اما باید به این نکته ضروری توجه کرد که ما بایستی تکلیف خود را در میزان و چگونگی ارتباط با جامعه جهانی مشخص کنیم تا سرمایه گذار خارجی مفهوم خود را پیدا کند.

 

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است