فراخوان تجدید مناقصه عمومی دو مرحله ای – احداث مسیر دسترسی به سایت مسکن مهر
۱۳۹۶-۰۳-۱۶
روز قدس روز فریاد آزادی بیت المقدس است
۱۳۹۶-۰۴-۰۱

مهدی خانی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا: نظم کنونی حاکم در شهر صدرا ستودنی است

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا گفت: از هرگونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی در شهر صدرا استقبال می کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا مهدی خانی روز گذشته در جمع خبرنگاران رسانه های استان با بیان این موضوع گفت: مدل‌های مختلفی را برای جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی پیش‌بینی کرده‌ایم؛ برای سرمایه‌گذاران داخلی و ایرانیان مقیم خارج از کشور که تمایل به سرمایه‌گذاری داشته باشند، مدل مشارکت را پیشنهاد می‌کنیم و برای سرمایه‌گذاران خارجی نیز زمینه برای فعالیت‌های سرمایه‌گذاری با ضمانت‌نامه‌های بانکی یا ایجاد کنسرسیوم با شریک ایرانی فراهم است.

او با تاکید براینکه علاقه‌ای به واگذاری اراضی بزرگ به سرمایه‌گذاران داخلی برای اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری وجود ندارد، گفت: در این بخش بیشتر تمایل داریم با سرمایه‌گذاران مشارکت داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا گفت: با توجه به اجرایی شدن عملیات احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شرق و پیش‌بینی اجرای اقدامات بهسازی در تصفیه‌خانه غرب صدرا، مشکل و گره فاضلاب تا پایان سال ۹۷ مرتفع خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: علی‌رغم آنکه موضوع تصفیه فاضلاب در چهارچوب وظایف شرکت عمران نیست اما برای حل مشکل شهروندان، ملکی به وسعت ۱۰/۷ هکتار خریداری و به شکل رایگان در اختیار آبفا قرار گرفت.

وی گفت: احداث تصفیه‌خانه شرق با همراهی شرکت آبفا، در حال انجام است و براساس قول مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز تا میانه سال ۹۷ مدول اول از سه مدول آن به بهره‌برداری می‌رسد.

او افزود: تصفیه‌خانه فعلی صدرا در غرب این شهر نیز با همکاری یکی از بهترین متخصصان جهان، توسط شرکت عمران بهسازی و مشکلاتی نظیر بو و تاثیرات نامطلوب زیست محیطی آن از بین خواهد رفت؛ امیدواریم این اقدامات به شکل موقت و تازمان احداث تصفیه‌خانه غرب، مشکل شهروندان را رفع کند.

خانی با بیان اینکه موضوع احداث دارالرحمه در صدرا نیز پیگیری شده است، گفت: در شرق صدرا اراضی مشخصی را برای اختصاص به محل دفن اموات پیش‌بینی کرد‌ه بودیم که کار تملک تمام شده و منتظر نهایی شدن طراحی و حل مسائلی دیگر هستیم تا آن را در اختیار شهرداری قرار دهیم.

مدیر عامل شرکت عمران صدرا همچنین از تلاش برای ایجاد راه دسترسی جدید از محور قره‌پیری و باجگاه، خبر داد و گفت: موضوع اصلاح محور دوکوهک به صدرا هم مد نظر بوده و امیدواریم به‌زودی مناقصه آن برگزار شود.

خانی همچنین از اختصاص ۵ هزار مترمربع زمین برای احداث خانه هنرمندان خبر داد و گفت: این طرح نیز عنقریب به مناقصه گذاشته خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح احداث مصلای نمازجمعه نیز با همراهی و کمک امام جمعه صدرا دنبال می‌شود، گفت: ما در تلاش هستیم که موضوع کمبود مدارس خصوصاً در محدوده مجتمع‌های آپارتمانی را به‌شکلی مرتفع کنیم و هم‌اینک نیز احداث چند باب مدرسه را در دستور کار داریم.

خانی از فراهم شدن بسترهای ایجاد و فعالیت نهادهای اجتماعی خبر داد و گفت: شرکت عمران صدرا آمادگی دارد که اراضی متراژ پائین، از ۵۰۰ تا ۲ هزار مترمربع را به نهادهای اجتماعی که علاقه‌مند به انجام اقدامات و فعالیت‌های صرفاً اجتماعی و فرهنگی هستند واگذار کند تا با ایجاد مکان‌هایی در مسیر حل مشکلات مردم در سطح محله‌ای فعالیت داشته باشند.

وی گفت: این نهادها می‌توانند در زمینه مددکاری اجتماعی، کمک به سالمندان، دانشجویان، بانوان، فعالیت‌های درمانی، فرهنگی و ورزشی، فعالیت داشته باشند.

خانی با تصریح اینکه هنوز هم بهترین حالت برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی را مساجد می‌داند، گفت: اعتقاد داریم در کنار مساجد، اگر نهادهای اجتماعی نیز فعال شوند می‌‌توانند در حل مسائل جزئی مردم در سطوح محله‌ای، یاری رسان و تاثیرگذار باشد.

او با اشاره به حضور یک هیئت اسپانیایی برای سرمایه‌گذاری در صدرا، خاطرنشان کرد: این هیئت خارجی علاقه‌مند بود در زمینه احداث نیروگاه سیکل ترکیبی سرمایه‌گذاری داشته باشد که مذاکراتی نیز انجام شده است.

خانی گفت: در خصوص دفع زباله نیز حتما راه حل مناسبی را پیش‌بینی و اجرایی خواهیم کرد و اعتقاد داریم که می‌‌توانیم در این زمینه با شورا و شهرداری شیراز به تفاهم خوبی برسیم؛ از طرفی برای حل مشکل راه‌های دسترسی نیز معتقد هستیم که با شورای جدید شیراز می‌توانیم به نتایج بهتری دست پیدا کنیم.

مدیر عامل شرکت عمران صدرا اعتقاد دارد که طی ۲ سال گذشته شاهد حاکم شدن انضباط در صدرا هستیم، گفت: اگر به سوداگران اجازه داده بودیم تاکنون چیزی از شهر صدرا باقی نمانده بود؛ اما اکنون که نظم خوبی در امور ایجاد شده است می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب کارها را انجام داد و اهداف را محقق کرد.

خانی از اختصاص ۵ هکتار زمین به مرکز اجتماعی صدرا خبر داد و گفت: حد فاصل بیمارستان و دانشکده پیوند اعضاء زمینی را برای احداث سالن و تالار بزرگ شهر اختصاص داده‌ و طرح آن را به مسابقه گذاشتیم و برنده مسابقه نیز مشخص شده است.

وی ضمن اشاره به فراهم شدن بستر راه‌اندازی اداره ورزش و جوانان صدرا با حضور ناظم‌الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال کشور، از تلاش برای اصلاح سالن ورزشی موجود در صدرا برای رونق بخشیدن به ورزش‌های توپی خصوصا فوتسال خبر داد.

خانی گفت: خارج از مسئله مالکیت، در حوزه کاربری، تنها مرجع قانونی که می‌تواند کاربری برای اراضی مشخص کند، شرکت عمران است؛ بنابراین هیچ دستگاهی اجازه تعریف یا تغییر کاربری املاک در صدرا را ندارد و دخل و تصرف در اراضی تحت تملک افراد حقیقی و حقوقی در محدوده حریم صدرا با مواجهه قانونی و سخت این شرکت روبرو خواهد بود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا تاکید کرد که با حل مشکلات موجود و تسریع در روند تکمیل پروژه‌ مسکن مهر شرکت بناسازان رمضان، تا پایان امسال پرونده مسکن مهر در این شهر بسته خواهد شد.

خانی گفت: از ۲۳ هزار واحد مسکونی طرح مسکن مهر در صدرا، تنها ۲ هزار واحد باقی مانده و پیشرفت فیزیکی این پروژه نیز به طور میانگین حدود ۷۶ درصد ارزیابی می‌شود و امیدواریم که با مساعدت‌های انجام شده و حل مشکلات شرکت بناسازان رمضان، ۲ هزار واحد باقیمانده نیز تا پایان امسال تکمیل شود.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است