مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا مطرح کرد: اتمام پروژه‌های مسکن مهر قبل از پایان سال
۱۳۹۵-۰۶-۰۳
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید صدرا: وظیفه خود می دانیم که اشکال های مسکن مهر را رفع کنیم
۱۳۹۵-۰۶-۰۳

معاون وزیر راه و شهرسازی: دنبال تبلیغات و نمایش نیستیم

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: دنبال تبلیغات و نمایش و انعکاس دوچندان و بزرگنمایی فعالیت ها به مردم نیستیم بلکه تلاش داریم تا حد امکان، مسکن مهر با امکانات استاندارد به مردم تحویل شود.
محسن نریمان سه شنبه در آیین بهره برداری از یک هزار واحد مسکن مهر، دو مسجد و یک مدرسه درشهر جدید صدرا در شمال غرب شیراز افزود: برخی رسانه ها از دولت گلایه می کنند که به مسکن مهر توجهی نمی کند که سخنی عجیب و ظلم است.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور اظهار کرد: به عنوان نمونه، در شهر جدید صدرا از ۲۰ هزارواحد مسکن مهر تحویلی به مردم، ۱۷ هزار واحد در دولت تدبیر و امید بوده است و سه هزار واحد قبل از این دولت به متقاضیان تحویل شده است.
وی ادامه داد: در شهر جدید گلبهار مشهد نیز از ۲۳ هزار واحد مسکن تحویل شده به مردم، ۲۰ هزار واحد در دولت یازدهم به متقاضیان تحویل شده است و آیا این بدان معنا است که در این دولت به مسکن مهر بی توجهی می شود؟
نریمان گفت: در شهر جدید پردیس استان تهران هم هرچه آمار واحدهای مسکن مهر را بررسی کردیم، دیدیم که هم اکنون با گذشت سه سال از فعالیت دولت یازدهم به تازگی به آماری رسیده ایم که در دولت قبل، گزارش داده بودند و البته ما به دنبال بهره گیری از تریبون رسانه ها برای دوبله گزارش دادن فعالیت ها نیستیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: مشکلات امروز طرح مسکن مهر نتیجه شتابزدگی هایی است که در دولت گذشته در اجرای این طرح صورت گرفته است.
وی گفت: با این وجود، واحدهای مسکن مهر تحویل شده به مردم گارانتی دارد و پیمانکاران و متولیان امر در دوره زمانی ضمانت،باید نواقص کار را برطرف کنند.
نریمان در ادامه از برنامه ریزی صورت گرفته برای تجهیز شهر جدید صدرا به حمل و نقل قطار حومه ای سخن گفت و اظهار کرد:مطالعات ایجاد قطار شهری موسوم به مترو برای شهر صدرا در حال انجام است تا ساکنان این شهر با بهره گیری از سیستم حمل ونقل سریع قادر به حضور در محل کار خود در مرکز شهر شیراز باشند.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور در ادامه با اشاره به اختصاص ۵۰۰ هکتار از اراضی شهر جدید صدرای شیراز به دانشگاه های دولتی و مراکز آموزش عالی غیردولتی گفت: صدرا در آینده علاوه بر قطب علمی استان فارس، با حمایت ازفعالیت های خیرخواهانه در حوزه سلامت، به قطب درمانی منطقه نیز تبدیل می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس نیز در این آیین گفت: با وجود محدودیت منابع دولت در شرایط پس از تحریم و ارزان بودن نفت، در هفته دولت امسال ۹۲۸ پروژه عمرانی با صرف اعتبار ۱۴ هزار میلیارد ریال در این استان به بهره برداری می رسد که نشان دهنده استمرار خدمات دولت و همچنین هنر دولت در تنوع بخشی به منابع مالی و مدیریت امور است.
خلیل رضاییان گفت: به عنوان نمونه، طرح احداث آزادراه شیراز – اصفهان که در شرایط وفور منابع مالی نفتی برای دولت، بعید بود که ۵۰۰ تا یک هزار میلیارد ریال به آن اختصاص یابد، با تدبیر دولت یازدهم در سال ۹۴ به این پروژه حدود سه هزار میلیارد ریال اختصاص یافته است و انتظار می رود که به همین میزان اعتبار هم در سال جاری تامین شود.
دراین آیین یک هزار واحد مسکن مهر شهر جدید صدرا که ۷۵۰ واحد به صورت مجتمع و ۲۵۰ واحد به صورت خودمالکی احداث شده است، به بهره برداری رسید.
در این آیین همچنین دبستان ۱۴ کلاسه فردوسی با زیربنای یک هزار و ۴۵۰ مترمربع و صرف اعتباری افزون بر ۲۲ میلیارد و ۶۰۰میلیون ریال در شهر جدید صدرا افتتاح شد.
مسجد خاتم الانبیا (ص) و مسجد امام صادق (ع) نیز در این آیین از محل اعتبارات شرکت عمران شهر جدید صدرا به بهره برداری رسید.
روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است