راه اندازی نخستین سینمای شهرجدید صدرا زده می شود
۱۳۹۵-۰۸-۲۹
اخطارمسکن مهر
۱۳۹۵-۰۹-۰۱

مدیر کل ارشاد فارس: شهر صدرا می تواند پایتخت کتاب ایران باشد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: مسئولان شهر صدرا تلاش کنند این شهر سال آینده پایتخت کتاب ایران شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، دکتر بهزاد مریدی در حاشیه ی افتتاح کتابخانه، سالن آموزش پیشرفته خاتم و مرکز پایان نامه ها و اطلاع رسانی دیجیتال دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز در شهر جدید صدرا بیان داشت: امروز آموزش های مجازی وارد دانشگاهها و مدارس شده و سایه سنگین دیجیتال بر فضاهای آموزشی ما حاکم گردیده است.

وی، دانشگاه آزاد اسلامی در شهر صدرا را موثرترین و بزرگترین نهاد فرهنگی در این شهر دانست و گفت: جا دارد دانشگاه صدرا در راستای ترویج و توسعه کتابخوانی گامهای محکمی بردارد و با همکاری و همت مسئولین شهر جدید صدرا، پایتخت کتاب ایران شود.

وی با بیان اینکه امروز با وجود دنیای دیجیتال و فضای مجازی چند پرسش از قبیل اینکه در آینده کتاب و کاغذ به چه شکل خواهد بود و یا اینکه آیا دوران آن ها به سر رسیده است؟ و یا حتی اینکه آیا در آینده نه چندان دور کتاب خواهد ماند؟! مطرح است، خاطرنشان کرد: آنچه در روح انسان ورود می کند همیشه مانا است و از آنجا که روح ما مستقر در طبیعت چه سنگ و چه گیاه و چه درخت است، مانا خواهد بود و همواره ارتباط بین انسان و کاغذ و کتاب و کتابت جاویدان خواهد ماند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس تاکید کرد: نباید این شوک چند دهه ای یعنی جایگزینی دیجیتال و دنیای مجازی به جای کتاب را جدی بگیریم بلکه باید باور داشته باشیم که انسان باز هم به کتاب و کتابت روی خواهد آورد.

در پایان این آیین، به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، از کتابداران کتابخانه های دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر شد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است