با اعتباری بالغ بر ۵۳ میلیارد ریال؛ دو مدرسه دیگر توسط شرکت عمران در شهر صدرا ساخته شد
۱۳۹۶-۱۲-۰۷
بازدید وزیر گردشگری کشور عمان از شهر جدید صدرا
۱۳۹۶-۱۲-۰۸

مدیرعامل شرکت عمران صدرا خبر داد: طراحی و اجرای مسیر دسترسی صدرا به باجگاه از هفته آینده آغاز می شود

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا از آغاز طراحی و اجرای مسیر دسترسی صدرا به باجگاه از هفته آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، خلیل حاجی پور در جلسه معارف مدیران شهر صدرا که بصورت هفتگی در این شهر جدید برگزار می گردد از آغاز طراحی و اجرای مسیر دسترسی صدرا به باجگاه خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در خصوص جاده باجگاه توافقات خوبی با اداره کل اوقاف استان صورت پذیرفته و در جلسه مشترکی که با ریاست و معاونین دانشگاه شیراز و مدیرکل اوقاف استان و معاونین استاندار داشتیم کلیت مسیر مورد تأیید طرفین قرار گرفته و صورتجلسه ای جهت اجرا تنظیم گردیده است. وی افزود: از هفته آینده تیم مشاور و نقشه بردار وارد فاز طراحی و جزئیات عملیات اجرایی این مسیر خواهند شد و به یاری خداوند در بهار سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهد گردید.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا در این جلسه همچنین ضمن اشاره به کلنگ زنی تعریض و بهسازی بزرگراه صدرا به دوکوهک در هفته گذشته گفت: چند روز گذشته به همراه رحیمی معاون استاندار و ملک زاده شهردار صدرا از این پروژه بازدیدی انجام شد؛ عملیات اجرایی به قوت در حال انجام است و با دریافت پاسخ استعلام از دستگاههای خدمات رسان سرعت آن دوچندان خواهد شد و طبق قولی که داده شده است تا هفته دولت سال آینده بزرگراه صدرا به دوکوهک به بهره برداری خواهد رسید.

دکتر حاجی پور در خصوص استقرار دستگاههای دولتی در شهر صدرا نیز گفت: پیرو مکاتبات و پیگیری های شورای اسلامی شهر صدرا و دستور استاندار فارس، به دنبال کسب مجوز ایجاد فرمانداری ویژه شهر صدرا هستیم و امیدواریم به زودی به نتایج مطلوبی در این خصوص برسیم. وی همچنین افزود: در ادامه پیگیری های مهندس رضایی نماینده مردم شیراز در مجلس نیز اجاره ساختمان اداری به اداره ثبت احوال جهت استقرار در شهر صدرا در هیأت مدیره شرکت عمران مصوب گردیده و از ابتدای سال آینده شاهد استقرار این اداره دولتی در شهر صدرا خواهیم بود و امیدواریم در سال ۹۷ شهروندان شهر صدرا شناسنامه صادره از شهر خود را داشته باشند. وی همچنین از پایان تشریفات اداری واگذاری زمین به اتاق اصناف تا پایان سال جاری و استقرار این نهاد غیرانتفاعی در شهر صدرا خبر داد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا در بخش دیگری از سخنان خود به تصفیه خانه شهر صدرا به عنوان یکی از معضلات ساکنین شهر اشاره نمود و گفت: مدول نخست تصفیه خانه مرکزی شهر صدرا توسط شرکت آبفا در حال انجام است و بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و درصورت تأمین به موقع اعتبار پایان سال ۹۷ به بهره برداری می رسد. وی خاطرنشان کرد: تصفیه خانه مرکزی شرق صدرا که دارای ۳ مدول هست و هر مدول برای ۷۵ هزار نفر جمعیت طراحی شده است.

وی افزود: تصفیه خانه مرکزی غرب صدرا نیز که زمین آن به مساحت ۱۲ هکتار توسط شرکت عمران در اختیار آبفا قرار گرفته است به دلیل برخی مشکلات عملیات اجرایی آن هنوز آغاز نشده است. حاجی پور ادامه داد: شرکت عمران همچنین جهت رفاه ساکنین غرب صدرا عملیات اجرایی یک تصفیه خانه محلی ۳۰۰۰مترمکعبی را آغاز نموده و تجهیز کرده است که تا هفته دولت سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی همچنین درخصوص آرامستان شهر صدرا گفت: بازدیدهایی از زمین آرامستان صورت گرفته و اداره کل اوقاف جهت واگذاری زمین به شهرداری صدرا قول مساعد داده است و در حال حاضر منتظر پاسخ استعلامات صورت گرفته از ادارات مربوطه هستیم.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است