آخرین اخطار! قابل توجه متقاضیان پروژه مسکن مهر ۷۲۰ واحدی (شرکت نوآوران معماری فارس)
۱۳۹۶-۰۱-۱۴
تجمع متقاضیان مسکن مهر بناسازان رمضان اینبار در شرکت عمران صدرا
۱۳۹۶-۰۱-۱۹

مدیرعامل شرکت عمران صدرا خبر داد: ایجاد ۴ شهر جدید دیگر در اطراف کلانشهر شیراز

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا از ایجاد ۴ شهر جدید دیگر در اطراف کلانشهر شیراز خبر داد.

 مهدی خانی در نخستین گفتگوی خود در سال ۹۶ از ایجاد ۴ شهر جدید دیگر در اطراف شیراز در راستای جلوگیری از اسکان های غیررسمی و ساماندهی و مدیریت حاشیه نشینی خبر داد و گفت: جانمایی این شهرهای جدید در محور شیراز- بیضاء، شیراز- خرامه، شیراز- سروستان و شیراز- بوشهر خواهد بود.

وی تصریح کرد: ایجاد شهر جدید بیضاء از امسال وارد فاز مطالعاتی و اجرایی خواهد شد.

بزرگترین مصلای جنوب کشور در صدرا

مهدی خانی از ایجاد بزرگترین مصلای جنوب کشور در فضایی به وسعت ۴ هکتار در شهر جدید صدرا خبر داد و گفت: خانه هنرمندان نیز با بهره گیری از عناصر مختلف هنری و فرهنگی در فضایی به وسعت ۵ هکتار در شهر جدید صدرا احداث می شود.

برند نارنجستان و سیب­زار در صدرا

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا از احداث ۲ پارک بزرگ ۵۵ و ۶۰ هکتاری در مرکز شهر صدرا سخن گفت و اظهار داشت: در حال حاضر سرانه فضای سبز شهر صدرا ۱۰ متر است که با استاندارد جهانی فاصله بسیار دارد. وی افزود: با توجه به اینکه مهمترین کنستانتره سیب در کشور متعلق به شمال غرب شیراز است اولویت ما در اجرای فضاهای سبز و درختکاری تبدیل این ۲ پارک بزرگ به سیب­زار و نارنجستان است که به عنوان برندی از شهر جدید صدرا معرفی خواهند شد.

خانی همچنین از آمادگی این شرکت برای تعامل با برندهای بزرگ و تحول اقتصادی در شهر جدید صدرا خبر داد و گفت: در جذب سرمایه گذار، یکی از اولویت های ما سرمایه گذاری علمی است و در همین راستا زمین در اختیار تمام دانشگاه های داخلی و خارجی که علاقه مند به حضور و سرمایه گذاری در صدرا باشند، قرار خواهیم داد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در شهر صدرا انجام گرفته است افزود: آماده هستیم تا زمین برای احداث بیمارستان عمومی در اختیار دانشگاههای آزاد و خصوصی قرار دهیم؛ همچنین درخصوص ساخت ورزشگاه صدرا نیز با چند کشور خارجی وارد مذاکره شده ایم که در صورت اجازه دولت برای دریافت فاینانس، سرمایه گذار خارجی آماده است. در کنار آن درخصوص ایجاد راه با یک سرمایه گذار دیگر در حال مذاکره ایم و یک سرمایه گذار اسپانیایی هم برای ایجاد نیروگاه خورشیدی و انرژی هتی نوین با ما در حال مذاکره است.

راههای دسترسی صدرا

خانی در خصوص ایجاد راههای دسترسی جدید برای شهر جدید صدرا نیز گفت: در حال حاضر اولویت ما تعریض ورودی دوکوهک است که پس از آن در ادامه این مسیر یک جاده به موازات رودخانه نهر­اعظم ایجاد و به بزرگراه حسینی الهاشمی ختم می شود و با این کار بسیاری از مشکلات ترافیکی حل خواهد شد. وی افزود: محور شیراز- صدرا از مسیر قره پیری نیز در سال جاری تعیین تکلیف خواهد شد و به منظور جلوگیری از نابودی این محور در اطراف این جاده دیوار کشیده خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از سرانجام پارک آبی شهر صدرا نیز سخن گفت و اظهار داشت: شرکت عمران در شهرهای جدید واگذاری زمین را به صورت مشروط انجام می دهد و درصورتیکه طی دوره مشخص ساخت و ساز در آن صورت نگیرد قرارداد فسخ خواهد شد.

خانی افزود: اراده ای برای فسخ قرارداد پارک آبی نداریم اما اگر پروژه به سرانجام نرسد برابر قانون اقدام خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا در پایان با تاکید بر اینکه این شرکت با هیچ دستگاه و سازمانی تداخل مدیریتی ندارد، گفت: شرکت عمران صدرا هیچ کاری را قفل نکرده و در واگذاری برابر قانون و اجرای طرح مصوب شهرداری عمل می کند.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است