همزمان با اجرای هفته فرهنگی شهر صدرا، شرکت عمران شهر جدید صدرا تلاش نموده است تا زمینه ساز رویدادهایفرهنگی و اجتماعی و توجه به روح و روان شهر باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، خلیل حاجی پور مدیرعامل این شرکت در این خصوصگفت: هفته فرهنگی شهر صدرا در قالب یک رویداد هنری، موضوع توسعه اجتماعی- فرهنگی شهر صدرا و هویت بخشی شهر را دنبال می کند.

وی افزود: بعداز شهر جدید اندیشه، صدرا دومین شهر جدیدی است که موفق شده میزبان بیش از ۹۰ اثر از ۸۰ نقاش معاصر ایران باشد که به مدت یک هفته در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا تصریح کرد: در روز افتتاحیه این جشنواره که با حضور سرپرست استانداری فارس، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی اصغر تجویدی هنرمند پیشکسوت استان و جمعی دیگراز مقامات استان و شهر صدرا برگزار گردید، بیش از ۳۰۰ نفر به بازدید از نمایشگاه پرداختند، و برنامه های جانبی مانند پرفورمنس نور و رنگ، برگزاری ورکشاپ های هنریعکاسی، بسته بندی و اسکیس توسط استادان برجسته کشور برگزار شد و گروه موسیقی دلکوکبه اجرای موسیقی پرداخت که این برنامه ها در مابقی روزهای نمایشگاه نیز با عنوانهای متفاوت ادامه خواهند یافت. وی خاطرنشان کرد: اینگونه برنامه های جانبی وجه تمایزاین نمایشگاه با دیگر نمایشگاه‌ها در بروز و ظهور دغدغه‌های شهروندان است.

وی ضمن ارائه گزارشی از روند برپایی نخستین جشنواره فیلم کوتاه وعکس شهرهای جدید ایران همزمان با این نمایشگاه نیز گفت: مجموعه عمران صدرا با برگزاری جشنواره فیلم کوتاه و عکس شهرهای جدید به دنبال آن بود که بتواند از منظر دوربین شهروندان، دغدغه های شهری و اولویتاین عزیزان را در حوزه های مختلف جویا شود.

وی افزود: این جشنواره که فراخوان آن در شهریورماه داده شده بود، موفق به جذب ۲۹۰ اثر شامل فیلم کوتاه وعکس گردید که در قالب گالری، عکس های منتخب این جشنواره نیز به معرض نمایش گذاشته شده و آثار برتر این جشنواره نیز شامل ۱۰ فیلم کوتاه و ۱۰ عکس در آیین اختتامیه این نمایشگاه معرفی خواهند شد.

دکتر حاجی پورافزود: این جشنواره و رویدادهای جنبی آن می تواند زمینه ساز توسعه فرهنگی و اجتماعی باشد و از جمله اتفاقاتی که می تواند به عنوان نقطه قوت شهرهای جدید تلقی شود این است که به یاد داشته باشیم شهرهای جدید تنها محل تولید مسکن و اجرای پروژه های عمرانی نیست بلکه آنچه این شهرها را ارزشمند می کند روح شهر است که کمتر به آن توجه شده است.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

لینک کوتاه نوشته
https://sadra.ntdc.ir/?p=19916
کد خبر
19916