برگزاری جلسه آموزشی پزشکان و مراقبین سلامت شهر صدرا در شرکت عمران
۱۳۹۷-۰۸-۲۳
تجدید فراخوان مناقصه عمومی دو مرحله ای
۱۳۹۷-۰۹-۰۳

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا در جمع خبرنگاران: عمران صدرا پیشرو در تحول فرهنگی

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا از ساخت خانه هنرمندان و مصلای نماز جمعه در این شهر خبر داد.

خلیل حاجی پور مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا در جمع خبرنگاران، ضمن ارائه گزارشی از روند پیشرفت پروژه های عمرانی در این شهر جدید، نیاز صدرا به تسریع در پروژه های راهسازی و تکمیل راههای دسترسی به این شهر را برای شهروندان آن حیاتی دانست.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، مدیرعامل این شرکت در این نشست خبری به پروژه بزرگراه صدرا – دوکوهک که در حال اجراست اشاره کرد و گفت: فاز نخست این طرح که عملاً ۷۰ درصد کار را به خود اختصاص داده تا بهمن ۹۷ به بهره برداری می رسد و برای عملیاتی شدن بخش دوم این پروژه که در حوزه شهرداری شیراز است در حال مذاکره هستیم تا مدیریت ساخت آن به شرکت عمران صدرا واگذار شود.

وی از راه‌اندازی قطار برقی در صدرا خبر داد و گفت: این قطار برقی از محل اکو پارک فعلی تا ایستگاه راه‌آهن (محل پایان خط متروی شیراز) را به طول ۹ کیلومتر پوشش می‌دهد که با نهایی شدن طرح آن، انتظار می‌رود از اوایل سال آینده کلنگ پروژه به زمین بخورد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه عملیات اجرایی خانه هنرمندان شهر جدید صدرا در مساحت ۱۰ هزار مترمربع زیربنا و با اعتبار اولیه ۳۰ میلیارد تومان، از دهه فجر امسال آغاز خواهد شد، اظهار داشت: این خانه شامل سالن آمفی‌تئاتر، گالری، صحنه‌های نمایش و تمام فضایی است که هنرمندان به آن نیاز دارند، فضایی که حتی در شهر شیراز نیز در حال حاضر وجود ندارد.

حاجی پور همچنین گفت: فاز نخست مصلای نماز جمعه شهر جدید صدرا نیز با اعتبار اولیه ۱۰ میلیارد تومان در ۱٫۵ هکتار ساخته خواهد شد که عملیات اجرایی آن مانند خانه هنرمندان، در دهه فجر خواهد بود.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید صدرا همچنین به سفر هفته گذشته خود به همراه هیات ایرانی متشکل از مدیران عامل شهرهای جدید ایران به کشور کره جنوبی اشاره کرد و بیان داشت: در این سفر که با هدف آشنایی با تجربیات این کشور در ساخت شهرهای جدید صورت گرفت از شهرهای جدید اطراف سئول (پایتخت کره جنوبی) بازدید کردیم.

حاجی پور افزود: در این سفر مقرر شد با هدف انتقال تجارب کشور کره جنوبی به ایران، تفاهم نامه ای بین ۲ کشور منعقد شود و مدیران شهرهای جدید اطراف سئول به ایران سفر کنند.

او بیان کرد: همچنین قرار است در طراحی و برنامه ریزی شهر جدید تابناک در شهرستان لامرد در استان فارس که پیش بینی می شود در سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز شود، از تجربیات کره جنوبی به ویژه در زمینه بهره گیری از فناوری های جدید و انرژی های تجدیدپذیر استفاده شود.

وی، با اشاره به اینکه شهر جدید تابناک لامرد با ظرفیت جمعیت پذیری ۵۵ هزار نفر احداث می شود افزود: هم اینک مراحل اولیه مطالعات ساخت این شهر در حال انجام است و پیش بینی می شود این مطالعات تا پایان سال ۹۷ به انجام رسد.

این مقام مسؤول به مسکن مهر شهر صدرا و آخرین خبرها در این زمینه نیز اشاره کرد و گفت: از ۲۳ هزار واحد مسکونی مسکن مهر صدرا، ۲۱ هزار و ۷۰۰ واحد تحویل متقاضیان شده و تنها یک هزار و ۲۰۰ واحد آن باقی‌مانده که یک هزار واحد مربوط به پروژه بناسازان رمضان است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان آذرماه تکمیل شود.

وی همچنین از حذف ۱۳۰ متقاضی مسکن مهر به علت عدم تکمیل پرداختی‌ها و اقساط مربوطه خبر داد و افزود: پرداختی این افراد زیر ۱۰ میلیون تومان بوده و باوجود دادن مهلت به آنان، موفق نشدند که مبالغ باقی‌مانده را پرداخت کنند که به‌ناچار مجبور به حذف آنان شدیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا تصریح کرد: به علت بالا رفتن قیمت مصالح، مشکلاتی در روند ساخت پیش آمد که به دنبال این هستیم تا با حداقل قیمت پروژه‌های باقی‌مانده را ساخته و تحویل دهیم.

حاجی پور در ادامه به برگزاری برنامه‌های فرهنگی در شهر جدید صدرا تحت عنوان «هفته فرهنگی شهر صدرا» اشاره کرد و گفت: از ۱۰ تا ۱۵ آذرماه امسال این برنامه‌ها اجرا خواهد شد.

وی افزود: یکی از برنامه‌های هنری این هفته برگزاری جشنواره فیلم و عکس شهرهای جدید خواهد بود که شهر جدید صدرا به همراه ۱۷ شهر دیگر کشور، در این جشنواره به میزبانی صدرا، حاضر خواهد بود و قرار است به‌منظور هویت بخشی به شهرها، عکس‌ها و فیلم‌های شهرهای جدید به نمایش درآید.

مدیرعامل شهر جدید صدرا با بیان اینکه هنرمندان مطرح به این جشنواره دعوت خواهند شد، ضمن اینکه کارگاه‌های آموزشی نیز خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: در همین راستا برخی آثار نقاشی نقاشان معاصر در سال ۸۴، از سوی شرکت عمران خریداری شد و برای نخستین بار در شهر جدید اندیشه به نمایش درآمد و آذرماه امسال نیز در صدرا نمایش داده خواهد شد.

وی افزود: این جشنواره در معرفی ظرفیت‌های فرهنگی شهر جدید صدرا و هنرمندان استان فارس، تأثیرگذار خواهد بود.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است