تحول در مسیرهای دسترسی صدرا به جاده‌های اصلی
۱۳۹۷-۰۴-۱۳
اعلام آمادگی جهت تحویل بلوک های پروژه مسکن مهر وزارت دفاع
۱۳۹۷-۰۴-۲۱

عملیات اجرایی دسترسی شهر صدرا به بزرگراه شیراز- اصفهان تا اول مرداد بصورت جدی آغاز خواهد شد

دیدار مردمی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا با ساکنین این شهر جدید در محل مصلای جمعه این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، به منظور ارتباط بی واسطه و صمیمانه با ساکنین شهر صدرا حاجی پور با حضور در مصلی جمعه مطالب مشروحی پیرامون طرح ها و برنامه های توسعه شهر با نمازگزاران مطرح کرد. وی مهمترین دغدغه دولت در شهر صدرا را تأمین دسترسی ها و ایجاد زیرساخت های حمل و نقل مناسب برای این شهر دانست و در این خصوص گفت: برخی پروژه ها می بایست سالها پیش در شهر صدرا اجرا می شد که از میان آنها باید به ایجاد مسیرهای دسترسی ایمن و با کیفیت اشاره کرد. وی افزود: در این راستا مطابق با طرح جامع شهر صدرا عملیات تعریض بزرگراه صدرا به دوکوهک در بهمن ماه گذشته با حضور معاون وزیر، استاندار و دیگر مقامات استانی با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال آغاز گردیده و در حال حاضر بصورت شبانه روزی در حال اجرا می باشد و انشالله امسال به بهره برداری خواهد رسید. وی افزود: همچنین روز گذشته طرح مسیر دسترسی شهر صدرا به بزرگراه شیراز- اصفهان که کلنگ آن هفته گذشته به زمین زده شد در شورای ترافیک استان به تصویب رسید و عملیات اجرایی آن ظرف ده روز آینده بصورت جدی آغاز خواهد شد و امیدواریم سال آینده شاهد افتتاح مسیر دسترسی شرق صدرا باشیم که در پی آن و البته با مساعدت و همکاری دانشگاه شیراز و اداره اوقاف استان، شهر صدرا کاملاً از بن بست خارج خواهد شد.

وی درخصوص مسیر دسترسی تنگ قره پیری نیز توضیح داد: در حال توافق با مالکین و زارعین منطقه هستیم و امیدواریم با حل مسائل حقوقی، بتوانیم در سال جاری عملیات اجرایی این مسیر را نیز آغاز کنیم.

خلیل حاجی پور ضمن اشاره به افزایش چشمگیر جمعیت در شهر صدرا گفت: صدرا بالاترین نرخ افزایش جمعیت را در استان فارس دارد  و پیشبینی می شود تا ۲ سال آینده صدرا به بزرگترین شهر استان بعد از شیراز بدل شود؛ لذا نیازمند توجه ویژه مدیران ارشد استان است.

وی افزود: صدرا به لحاظ تأمین زیرساخت ها و سرانه های آموزشی، فرهنگی و مذهبی عقب ماندگی های تاریخی دارد و متاسفانه علیرغم تمامی تلاش های همکاران ما در شهرداری و شورای شهر صدرا هنوز یک ریال هم از محل بودجه های عمومی دولت در این شهر هزینه نشده است و هزینه تمامی زیرساخت ها و خدمات روبنایی از محل منابع داخلی شرکت عمران تأمین می شود. وی خاطرنشان کرد: امید است امسال برای اولین بار با رایزنی های متعدد در سطح مدیران استان، سازمان برنامه و بودجه درخصوص تأمین بخشی از بودجه شهر صدرا برای ساخت فضاهای آموزشی، ورزشی و دسترسی ها موافقت نماید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح برخی اقدامات انجام پذیرفته در شرکت عمران در ۶ ماهه گذشته پرداخت و تصریح کرد: تأخیر بوجود آمده در تحویل پروژه ۲۰۰۰ واحدی بناسازان رمضان یکی از دلایل عمده انتقاد از شرکت عمران بود که خوشبختانه با رایزنی های به عمل آمده این پروژه مجدداً فعال شده و ۴۵۰ واحد آن در بهمن ماه گذشته افتتاح شد؛ ۵۷۰ واحد دیگر از این پروژه به علاوه مجتمع آموزشی ۱۲ کلاسه واقع در سایت این پروژه که عملیات اجرایی آن از اردیبهشت ماه آغاز شده و بصورت شبانه روزی در حال انجام است و در مدت چهار ماه ساخته و اول مهرماه به بهره برداری خواهد رسید نیز به یاری خدا در هفته دولت امسال افتتاح خواهد شد.

وی درخصوص وضعیت فاضلاب شهر صدرا نیز تصریح کرد: خط انتقال فاضلاب غرب صدرا که فاضلاب ساکنین مسکن مهر را جمع آوری می کند هفته دولت توسط شرکت عمران به بهره برداری می رسد؛ همچنین تصفیه خانه ۳۰۰۰ مترمکعبی غرب صدرا نیز در ۲ ماه آینده به بهره برداری می رسد و بدین ترتیب بخش عمده مشکلات فاضلاب منطقه غرب صدرا که علی الخصوص پس از بهره برداری از پروژه های مسکن مهر بوجود آمده، برطرف خواهد شد. وی افزود: فاضلاب تصفیه خانه مرکزی در شرق صدرا نیز در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار که شرکت عمران در اختیار آبفا قرار داده با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و چنانچه مشکل اعتباری نداشته باشد تا پایان امسال به بهره برداری میرسد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ۴ زمین ورزشی مینی فوتسال در فاز یک و دو شهر صدرا برنامه ریزی شده که دو زمین در هفته دولت و دو زمین در بهمن ماه افتتاح می گردد؛ همچنین از هفته گذشته زمین مجموعه فرهنگی، دارالقرآن و مسجد فاز ۲ صدرا نیز در اختیار پیمانکار قرار گرفته است و انشالله تا پایان امسال شاهد بهره برداری ازاین پروژه نیز خواهیم بود.

وی درخصوص آرامستان شهر صدرا نیز به تبادل نظر درخصوص دو زمین در دو نقطه مختلف شهر اشاره کرد و گفت: معارضین مختلفی برای هر دو زمین وجود دارند که در تلاش هستیم با وحدت نظر، بدون حاشیه موضوع آرامستان را نیز به سرانجام برسانیم تا بتوانیم بخش عمده ای از دغدغه های شهروندان صدرا را با انجام این پروژه ها از بین ببریم.

اضافه می شود، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حسین نژادیان امام جمعه شهر صدرا نیز در خطبه های نمازجمعه این هفته حضور مسئولین و مدیران شرکت عمران شهر صدرا در مصلای نماز جمعه را به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد این جلسه فتح بابی جهت ارتباط بیشتر کلیه مسئولین شهر صدرا با مردم و بسترسازی ارتباط و پاسخگویی رودررو به آنان باشد. وی این مهم را حق ساکنین شهر دانست.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است