تسلیت
۱۳۹۶-۱۰-۲۵
اطلاعیه
۱۳۹۶-۱۰-۳۰

ضعف اجرایی دستگاههای خدمات رسان دولتی در صدرا بیداد می کند

جلسه معارف شهر صدرا با حضور مدیران و متولیان این شهر جدید برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، خلیل حاجی پور مدیرعامل این شرکت در جلسه معارف مدیران شهر صدرا که بصورت هفتگی برگزار می گردد گفت: در راستای پیگیری های امام جمعه شهر صدرا و نهادهای دست اندرکار مدیریت و برنامه ریزی شهر صدرا، بسیاری برنامه ها به نتیجه مؤثر رسیده و ان شاءاله تا پایان سال شاهد اجرایی شدن بسیاری پروژه ها خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا ضمن اشاره به قانون شهرهای جدید گفت: طبق قانون تأسیس شهرهای جدید پیش از اینکه جمعیت یک شهر به ده هزار نفر برسد شرکت عمران متولی ساخت و آماده سازی و اداره آن شهر است اما پس از آن وزارت کشور، شهرداری و شورا را در شهر راه اندازی می کند و نمایندگان تمامی دستگاهها، وزارتخانه ها و نهادهای عمومی موظفند در شهر حضور یافته و تأمین اعتبار کنند.

وی ضمن اشاره به وظیفه شرکت عمران در تأمین زیرساخت ها و تخصیص زمین رایگان برای دستگاههای دولتی از آنها خواست به قانون تمکین کنند و در شهر صدرا به خدمات رسانی بپردازند.

خلیل حاجی پور خاطرنشان کرد: متاسفانه در حال حاضر بخش عمده ای از درآمد شرکت عمران به جای اینکه خرج ایجاد زیرساخت های استاندارد و باکیفیت در شهر شود، صرف اجرای خدمات روبنایی می شود تا ضعف اجرایی دستگاههای متولی را جبران کند. وی افزود: شرکت عمران از طرفی با نامه های مکرر دیوان محاسبات مواجه است که درخصوص ارائه غیرقانونی خدمات روبنایی در شهر مثل مسجد، مدرسه، تصفیه خانه، کتابخانه و امثالهم اخطار می دهد و از طرفی با شهری مواجه هستیم که کمبود خدمات زیرساختی در آن جدی و آزاردهنده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا همچنین افزود: شهر صدرا دومین شهر پرجمعیت استان است و جمعیت آن با مجموع جمعیت ۵۰ شهر استان برابری می کند لذا نیازمند دقت نظر و توجه بیشتری از سوی مقامات استانی است.

حاجی پور در بخش دیگری از سخنان خود حضور بخشداری در شهر صدرا را بسیار لازم دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه در سنوات گذشته شرکت عمران بر اساس تعهدنامه های کتبی دستگاههای دولتی درخصوص ساخت و تأمین اعتبار، زمین در اختیار آنان جهت استقرار در شهر صدرا قرار داده است که با بدقولی آنان مواجه شده است. وی افزود: حضور بخشداری به عنوان یک نهاد حاکمیتی کمک می کند دستگاهها و ارگانها در شهر صدرا مستقر شوند و جلسات شورای اداری جهت بررسی و پیگیری موضوعات برگزار گردد.

وی ابراز امیدواری کرد: شهر صدرا با وجود بسیاری کمبودها، دارای ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی است که امیدواریم با ادامه همدلی و همکاریهای امام جمعه، شهردار، شورای شهر و علی الخصوص همراهی اداره کل اوقاف استان بخشی از کمبودهای تاریخی شهر صدرا در این دوره جبران شود.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است