تجدید فراخوان مناقصه عمومی دو مرحله ای
۱۳۹۷-۰۹-۰۳
با حضور جمعی از مسولین کشوری واستانی؛ هفته فرهنگی صدرا کلید خورد
۱۳۹۷-۰۹-۱۲

شهر صدرا میزبان نمایشگاه آثار برجسته نقاشان معاصر ایران می شود

آیین گشایش نمایشگاه آثار برجسته نقاشان معاصر ایران شنبه ۱۰ آذر ساعت ۱۰ صبح در سرزمین سبز صدرابرگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، خلیل حاجی پور مدیرعامل اینشرکت از برگزاری نمایشگاه ۹۰ اثر از ۸۰ نقاش معاصر ایران همزمان با هفته فرهنگیشهر صدرا از ۱۰ الی ۱۵ آذرماه خبر داد.

وی گفت: شرکت عمران شهر جدید صدرا به جهت تقویت هویت جمعی وتوجه به امور اجتماعی، فرهنگی و هنری شهروندان شهرهای جدید و همچنین در راستایتمهید سپاس و تقدیر از رنج های فرهنگی و کوشش های گرانقدر هنری، طی اقدامی آثاربرجسته نقاشان معاصر ایران را به شهر جدید صدرا آورده و در مجموعه سرزمین سبز درمعرض دید هنر­دوستان قرار می دهد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا با بیاناینکه همزمان با این نمایشگاه برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه و عکس شهروندان شهرجدید صدرا نیز معرفی می شوند افزود:  نخستین جشنوارهفیلم کوتاه و عکس شهرهای جدید نیز همزمان با ۱۷ شهر جدید کشور، در شهر جدید صدرا برگزار شد که موفق  به ثبت عکس ها و فیلم های  فاخر و جذابی گردید.  وی ادامه داد: در مدت زمان این فراخوان ۲۹۰ اثر به دبیرخانه جشنواره شرکت عمران شهر جدیدصدرا ارسال گردید که پس از بررسی هیأت ۶ نفره داوران، ۲۰اثر شامل ۱۰ عکس و ۱۰ فیلمبه عنوان آثار منتخب معرفی شدند. که این آثار از ۱۰ الی ۱۵ آذر درمجموعه سرزمین سبز صدرا برای بازدید عموم به نمایش درمی‌آیند.

خلیل حاجی پور افزود: همزمان با اختتامیه این نمایشگاه، آیین معرفی وتقدیر از آثار برتر بخش فیلم کوتاه و عکس این جشنواره نیز در تاریخ ۱۵ آذرماه ساعت۱۵:۳۰ در مجموعه سرزمین سبز شهر صدرا برگزار خواهد شد.

مهدی رنجبر معاونت هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارسنیز در این گفتگو این اقدام هنری را بسیار حائز اهمیت خوانده تصریح کرد: اینرویداد نخستیناقدام منسجمدر راستای اهتمام به مسائل و موضوعات اجتماعی وفرهنگی شهروندان شهرهای جدید می باشد.

وی تصریح کرد: در این نمایشگاه، در میان آثار ۸۰هنرمندی که در شهر جدید صدرا به نمایش گذاشته می شوند، آثار ارزشمندی از هنرمندانیکه متاسفانه دیگر در بین مانیستند به چشم می خورد از جمله این فرهیختگان میتوان بهصادق تبریزی، بهمن جلالی، استاد منصوره حسینی، فرامرز پیلارام، ایرج زند، پرویزکلانتری و فریده لاشایی اشاره کرد.

وی افزود: همچنین آثار برجسته از هنرمندان مطرحی که در حالحاضر بصورت جدی فعالیت تجسمی می کنند در این نمایشگاه دیده می شود که مهدی احمدی،حسین احمدی نسب، نصرالله افجه ای، جمشید حقیقت شناس، کیخسرو خروش، خسرو خورشیدی،محسن دایی نبی، حسینعلی ذابحی، گیزلا سینایی، رضوان صادق زاده، رعنا فرنود، نیلوفرقادری‌نژاد، پری یوش گنجی، محمد حسین ماهر، حسین معجونی ، مهرداد محبعلی، محمدمعمار زاده، علی ندایی، احمد وکیلی و حسین یاقوتی تعدادی از این هنرمندان هستند.

رنجبر در ادامه افزود: برنامه های جانبی نیز در ایننمایشگاه به منظور ایجاد فضای فرهنگی و همچنین افزایش سطح بینش و دانش بصری بازدیدکنندگانمحترم برگزار می گردد و در کنار نمایش این آثار، کارگاه های آموزشی از دیگر هنرهامانند عکاسی، نقاشی، معماری، فیلم و گرافیک نیز برگزار می گردد و همچنین برایتکمیل این هفته فرهنگی هر روز عصر اجراهای زنده از گروه های موسیقی استان در محلنمایشگاه خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: ورود برای عموم آزاد است و علاقهمندان جهت بازدید از نمایشگاه می توانند ۱۰ الی ۱۵ آذر ماه  همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ به مجموعهفرهنگی هنری سرزمین سبز صدرا – گرین لند- مراجعه نمایند.

                                                                               روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است