بررسی وضعیت مسکن مهر بناسازان رمضان با حضور مسئولین
۱۳۹۷-۰۹-۲۱
در دیدار مسئولین و شهروندان شهر صدرا مطرح شد: آغاز عملیات اجرایی پارک ۵۵ هکتاری در آینده نزدیک
۱۳۹۷-۰۹-۲۸

در همایش شهرسازی هویت محله ایرانی مطرح شد: ایجاد حس تعلق و هویت در محله های شهر معاصر ایرانی اسلامی

همایش شهرسازی هویت محله ایرانی به مناسبت بزرگداشت روزجهانی شهرسازی به میزبانی دانشگاه شیراز در دانشکده هنر و معماری شیراز برگزارگردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، همایش معماری و شهرسازی هویت محله ایرانی با موضوع بازآفرینی شهری، حس تعلق و هویت درمحله های شهر معاصر ایرانی اسلامی به میزبانی انجمن علمی شهرسازی دانشگاه شیراز وبا همکاری شرکت عمران شهر جدید صدرا برگزار شد.

در این همایش که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، شهردارشیراز، معاون استاندار فارس، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا ، رئیس دانشکده هنرو معمارى دانشگاه شیراز و دیگر مقامات استانی و جمعی از اساتید و دانشجویان معماری و شهرسازی استان برگزار گردید، مسائل شهرسازی امروز جامعه به ویژه در زمینه هویت وبازآفرینی شهری مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

دکتر محمدسعید ایزدی معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری ایران در این جلسه ضمن اشاره به روند شهرنشینی و گسترش بی رویه شهرنشینی در دهه های گذشته بررسی مسائل و مشکلات شهرنشینی به بار آمده را مهمترین هدف از تشکیل چنین جلسات دانست و افزود: متاسفانه در نظام برنامه ریزی شهری کمتر به کیفیت شهرها توجه شده است و شهرها در حال حاضر با تنزل شدید کیفیت زندگی مواجه شده اند. وی تلاش برای فراهم کردن کیفیت ها در زندگی را راهگشای مسائل امروز جامعه دانست.

دکتر ایزدی همچنین تصریح کرد: شهر شیراز برخوردار از صفت های بی نظیری است و اساتید و صاحبنظران برجسته ای در حوزه معماری و شهرسازی دارد لذا توصیه می کنم در ادامه حرکتی که در پایتخت صورت گرفته است، خانه گفتمانی به منظور نزدیکی بیشتر دانشگاهها و دستگاههای مدیریت شهری در این شهر تاسیس گردد تاعلاوه بر انتقال دانش، از دیدگاههای جوانان در حوزه بازآفرینی شهری بهره مند گردیم.

خلیل حاجی پور مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا و عضوهیأت علمی دانشگاه شیراز در این جلسه کلیدواژه این نشست را دو مقوله کیفیت و هویت دانست و گفت: در زندگی شهری امروز کیفیت اعم از کیفیت مکان، زیست یا زندگی مقوله های فراموش شده در شهرها هستند. وی افزود: جامعه و شهرهای ما امروزه به شدت متقاضی کیفیت هستند اما پرسش کلیدی اینست که  آیا جامعه تخصصی و حرفه ای ما و دانشگاههای ما آمادگی پاسخ دادن به این تقاضا را دارد؟ برای این منظور شاید بازخوانی و بازاندیشی سرفصل های آموزش دوره های شهرسازی مهمترین نیاز امروز دانشگاههای ما باشد.

در این نشست همچنین مهندس اسکندر پور شهردار شیراز، دکترمحمدرضا پورجعفر استاد دانشگاه تربیت مدرس تهران، دکتر احسان رنجبر عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران و دکتر سهند لطفی معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز نیز به ایراد سخنانی در همین حوزه پرداختند.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است