گزارش تصویری اولین نشست تجلیل و هم اندیشی هییت مدیره مجتمع های مسکن مهر با مدیران شرکت عمران شهر جدید صدرا
۱۳۹۵-۰۶-۱۱
گزارش تصویری دیدار دکتر بهرام پارسایی، نماینده اول مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با مسئولین وساکنین شهر جدید صدرا
۱۳۹۵-۰۶-۱۵

نخستین تشکل مردمی مجموعه های مسکن مهر ایران در شهر جدید صدرا مهندس خانی مدیرعامل شرکت عمران شهرجدیدصدرا: هرماه مشکلات مسکن مهر را در جمع ساکنین بررسی و رفع می کنیم.

نخستین نهال مردمی¬ترین تشکل در مجموعه های مسکن مهر کشور در شهر جدید صدرا و در گرم ترین روزهای تابستان ۹۵ شکوفه داد.
هیأت مدیره ۲۶ مجموعه مسکن مهر شهر صدرا با مدیریت و برنامه ریزی شرکت عمران این شهر گرد هم آمدند تا افقی روشن برای بزرگترین پروژه عمرانی کشور پس از انقلاب اسلامی رقم زده و مشارکت جمعی را به نمایش گذارند.
به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا در این گردهم آئی که با حضور مهندس خانی مدیرعامل شرکت عمران صدرا، دکتر حاجی پور عضو هیأت مدیره و مدیران و کارشناسان مسکن مهر و مشاوران فرهنگی و اجتماعی این شرکت و نمایندگان کلیه هیأت مدیره¬های ۲۶ مجموعه مسکن مهر شهر صدرابا هماهنگی وبرنامه ریزی روابط عمومی این شرکت تشکیل شد، نصیری مسئول ستاد تسهیل گری مجموعه های مسکن مهر در شرکت عمران صدرا، ضمن برشمردن چگونگی شکل گیری و انتخاب اعضای هیأت مدیره در هر مجموعه مسکن مهر از همراهی و تلاش این گروه تقدیر و بر اهمیت وجود این تشکل ها تأکید کرد.
دکتر حاجی پور عضو هیأت مدیره شرکت عمران صدرا نیز در این نشست مزیت ها و معایب مسکن مهر را در سطح کشور برشمرد و گفت: مسکن فقط یک چهاردیواری نیست و با محیط معنی پیدا می کند که متأسفانه در طرح مسکن مهر به دلیل تصمیمات عجولانه و عدم کارشناسی موضوع، مسکن و محیط مسکونی از هم گسسته شد و فقط به ساختمان تقلیل یافت.
وی افزود: ساکن شدن مردم در یک مجتمع مسکونی بدون آموزش فرهنگ شهروندی و الگوهای سبک زندگی آپارتمان نشینی آسیب های اجتماعی و فرهنگی را در پی دارد.
دکتر حاجی پور تأکید کرد که پذیرش زیست جمعی بایستی در شهر صدرا اتفاق بیفتد و اخلاق مداری و تابعیت از قوانین آپارتمان نشینی مورد نظر قرارگیرد.
عضو هیأت مدیره شرکت عمران اظهار امیدواری کرد که انشاءا… صدرا اولین شهری باشد که آسیب های اجتماعی را به حداقل رسانده و به عنوان پایلوت، تجربه خود در حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی را در سایر نقاط کشور تعمیم دهد.
در ادامه این نشست نمایندگان مجموعه های مسکن مهر واقع در شهر جدید صدرا به تفصیل طی سخنانی که بیش از چهار ساعت به طول انجامید به تشریح مشکلات، نیازها و بیان درخواست های خود پرداختند که عموماٌ شامل وضعیت نهایی ساختمان، انشعابات آب و فاضلاب، وضعیت کنتورهای گاز، کمبود وسائل آتش نشانی و فضای سبز، خط اتوبوسرانی، راههای دسترسی، کمبود فضای آموزشی و فرهنگی و ورزشی و امنیت در مجموعه های مسکن مهر بود.
هم اندیشی هیأت مدیره های مسکن مهر با مدیران شرکت عمران صدرا با سخنان مهندس خانی مدیرعامل شرکت عمران صدرا و پاسخ به درخواست های بیشمار نمایندگان ساکنین مسکن مهر به نتیجه رسید.
مهندس خانی با ابراز رضایت از شکل گیری چنین همایش کم نظیر در کشور و ضمن تقدیر از نماینده شرکت عمران و کلیه اعضای هیأت مدیره مجموعه های مسکن مهر گفت:
قدم اول مشارکت جمعی و مردم سالاری در شهر جدید صدرا در بهترین شرایط برداشته شده است و قدم دوم را از اعضای هیأت مدیره مجموعه های مسکن مهر بررسی رفع مشکلات در یک فضای مشترک و خردمندانه باید بردارند.
خانی تأکید کرد که باید همراه با هم به اینکه خوب صدرا و سعادتمندی مردم فکر کنیم، آنچه در گذشته رخ داده یک خاطره و یک مشکل بوده که باید دسته بندی و رفع شود.
مدیرعامل شرکت عمران صدرا خطاب به نمایندگان ساکنین مسکن مهر اعلام کرد: شما اولین گروه و پارلمان واقعی شهر صدرا هستید که بایستی با تشکیل یک مجموعه، شورا ویا انجمن مشترک کلیه طرح ها و برنامه های مورد نیاز مجموعه های مسکن مهر را به صورت یکپارچه سامان دهید و معضلات را با همکاری یکدیگر رفع کنیم.
خانی در ادامه تاکید کرد: ما باید به هم فرصت بدهیم و با یکدیگر تعامل، گفت و گو و اتفاق نظر داشته باشیم .
وی افزود : تمام شهروندان این شهر عزیز هستند و امروز باید یاد بگیریم که با همدیگر کار کنیم.
مدیرعامل شرکت عمران گفت: ما متعهد به حل مشکلات مسکن مهر هستیم و انشاءا… از این پس بصورت خصوصی در جمع ساکنین مجموعه های مسکن مهر، مشکلات آنها را همراه با اعضای هیأت مدیره و کارشناسان بررسی خواهیم کرد.
اضافه می شود مهندس خانی مدیرعامل شرکت عمران صدرا در طی سخنان خود به تفصیل به تشریح مسائل فاضلاب، آرامستان، تغییر کلاس خطوط نفت و گاز، مسیرهای دسترسی به صدرا، اشتغال جوانان، روشنائی معابر، آسفالت و فضای سبز پرداخت و در خاتمه تأکید کرد:
یکی از اهدافمان در ساخت مدرسه و مسجد دور نشده ایم و مراحل اجرائی آنها در حال انجام و دستور کار قرار دارد.
خانی گفت: ساخت مدرسه و مسجد برای ما افتخار است و برای احداث زمین ورزشی استاندارد،پارک کودک و فضای سبز هم تلاش خود را انجام خواهیم داد.
قابل ذکر است مقرر گردید این نشست ها به صورت ماهانه و ارائه گزارش اقدامات انجام شده ادامه یابد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است