نشست خبری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا با اصحاب رسانه+گزارش تصویری
۱۳۹۷-۱۱-۰۴
آگهی فراخوان عمومی – مزایده
۱۳۹۷-۱۱-۰۸

تاسیس کتابخانه در فاز یک و دو شهر صدرا و مجتمع های مسکونی این شهر


مدیرعامل شرکت عمران صدرا گفت: پیرو جلسه ای که با نهاد کتابخانه ها داشتیم یک زمین بسیار مناسب را برای تاسیس کتابخانه بزرگ شهر اختصاص دادیم که دسترسی شهروندان فاز یک و دو به آن آسان باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، خلیل حاجی پور در جلسه ای که با حضور شهردار صدرا، اداره کل کتابخانه های استان فارس و اعضای هیئت مدیره ۵۰ مجتمع مسکونی بزرگ شهرصدرا برگزار شد؛ ضمن قدردانی از تلاش مجموعه شهرداری و شورای شهر برای توسعه فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در صدرا افزود: از سال۱۳۹۰ به بعد پس از تحویل پروژه های مسکونی، جمعیت زیادی وارد شهر صدرا شد اما متاسفانه به نسبت جمعیت، زیر ساخت های فرهنگی توسعه نداشته است، بعبارتی بین زیرساخت های مورد نیاز و جمعیت شکاف بسیار بزرگی ایجاد شده است و مردم با کمبود فضاهایی برای سپری کردن اوقات فراغت مواجه هستند،

وی تصریح کرد: در حوزه ی فرهنگی که یکی از نکات مهم در توسعه ی شهری محسوب میشود صدرا فقیر است اما خوشبختانه شهرداری صدرا در سال گذشته اجرای یک طرح بزرگ را در حوزه فرهنگ کتابخوانی شروع کرد که بسیار مورد توجه است و می تواند خدمات خوبی به شهروندان در این طرح ارایه دهند.

حاجی پور با اشاره به این که شهرداری صدرا در سال گذشته این شهر را وارد یک رقابت با شهرهای دیگر کشور کرد،ادامه داد: این شهر توانست عنوان شهر خلاق کتاب ایران را به دست آورد تا  شهر صدرا در سطح ملی مطرح شود و اکنون ما هم امادگی خود را برای همکاری با شهرداری در این زمینه اعلام کرده ایم و تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا صدرا در حوزه فرهنگ و کتاب خوانی پیشرفت خوبی داشته باشد.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید صدرا با بیان این که دکتر منوچهری رئیس نهاد کتابخانه های عمومی استان قول داده اند که پس از تحویل زمین با همکاری یک خیر، نسبت به ساخت آن در مدت زمان کوتاهی اقدام نمایند افزود: با ایجاد این کتابخانه بزرگ نیاز شهروندان تا حد فراوانی در خصوص فضای مطالعه و دسترسی به کتاب های مختلف برطرف خواهد شد.

حاجی پور اظهار داشت: ما برای ساخت پروژه های روبنایی در مسکن مهر محدودیتی نداریم و با شناسایی مکان مناسب در پروژه های مسکن مهر می توانیم سالن های مطالعه و کتابخانه در آنها ایجاد نماییم.

وی ادامه داد: موضوعی که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است،  همدلی و تعامل مدیران مجتمع های مسکونی با ارگان های مختلف شهر برای ایجاد فضاهای فرهنگی و کتابخانه است که خوشبختانه امروز شاهد حضور این عزیزان در جلسه بودیم که امادگی خود را برای همکاری اعلام کردند.

در این جلسه شهردار صدرا گفت: رسالت شهرداری این نیست که فقط برنامه های اجرایی مانند ایجاد پارک ،فضای سبز،جمع اوری زباله،صدور پروانه ساخت و موارد دیگر را انجام دهد بلکه یکی از اهداف و برنامه های مهم شهرداری صدرا فعالیت ها و برنامه های فرهنگی مخصوصا در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است.

عباس ملک زاده ضمن اشاره به اینکه بتوانیم با اجرای برنامه خوب در شهر صدرا، عنوان پایتخت کتاب ایران را کسب نماییم، افزود: خوشبختانه دکتر حاجی پور از این اقدام استقبال کرده و امیدواریم با حمایت نهاد کتابخانه های عمومی بتوانیم فرهنگ کتابخوانی را در شهر توسعه و ترویج دهیم.

وی خاطر نشان کرد: برای مجتمع های مسکونی جدید هم طرحی را به شورا ارائه کرده ایم، اعضای هیئت مدیره ای که در مجتمع خود که یک کتابخانه ایجاد نمایند شامل تخفیف عوارض تا ۵ درصد شوند ؛ که این طرح می تواند مشوق بسیار خوبی برای شهروندان باشد و با اجرایی شدن آن در آینده شاهد ساخت صدها کتابخانه در مجتمع های مسکونی شهر صدرا خواهیم بود.

مسئول مشارکت های نهاد کتابخانه های عمومی استان فارس در این جلسه گفت: در کشور ۱۷۶ شهر وجود دارند که فاقد کتابخانه هستند و از این تعداد ۲۰ شهر آن در استان فارس قرار دارند و بزرگترین شهری که در استان فارس فاقد کتابخانه است شهر صدرا است که بسیار نگران کننده است، نهاد کتابخانه های کشور یک نهاد عمومی است.

رضا محیط بیان کرد: در مورد شهر صدرا ابتدا بایستی کتابخانه ی بزرگ صدرا که اقدامات ساخت آن در حال انجام است ساخته شود و در کنار آن سایربرنامه ها اجرا گردد. همچنین با همکاری شرکت عمران و شهرداری از مجتمع های مسکونی که اعلام آمادگی کرده اند بازدید خواهیم کرد و با توجه به فضاهای موجود و قابل استفاده نصبت به اجرای یکی از طرح های ایستگاه مطالعه اقدام خواهیم کرد که در این راه همکاری مدیران مجتمع ها و ساکنین آنها بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر صدرا اظهار داشت: هیچ جامعه ای را شاید نتوان به راحتی مورد ضربه و حجمه قرار داد مگر اینکه در بحث آموزش و فرهنگی ضعیف باشد و کارهای چشمگیری در آن انجام نشده باشد، اگر ما در این حوزه فعالیتی نداشته باشیم و اگر آموزش صحیح نباشد و مردم از لحاظ فرهنگی و کتابخوانی در سطح پایینی قرار داشته باشند، دیر یا زود دچار خسارت  میشویم که جبران آن قطعاً امکان پذیر نخواهد بود، از این رو شورای شهر نیز با جدیت از هرگونه پیشنهاد  یا نقطه نظری در مورد ارتقای بحث فرهنگ و کتابخوانی و عرصه ی های مختلف کتابخوانی با راهکار قانونی  استقبال خواهد کرد و از هرگونه مصوبه ی مثبت در این راستا کوتاهی نخواهیم کرد و تمام تلاش خود را برای پیشبرد این مهم به کار خواهد بست.

در پایان این جلسه در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی طرح سفیر کتاب در صدرا اجرایی شد و سید محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال از سوی مهندس ملک زاده شهردار صدرا و دکتر حاجی پور مدیرعامل شرکت عمران صدرا به عنوان نخستین سفیر کتابخوانی شهر صدرا انتخاب شد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است