تجدید فراخوان مناقصه عمومی یک مرحله ای خدمات حفاظت اراضی
۱۳۹۶-۱۲-۱۳
پیاده روی خانوادگی با طرح جنگلانه همزمان با روز درختکاری در شهر صدرا + گزارش تصویری
۱۳۹۶-۱۲-۱۵

برگزاری طرح جنگلانه همزمان با روز درختکاری در شهر جدید صدرا

پیاده روی خانوادگی با طرح جنگلانه همزمان با روز درختکاری در شهر صدرا برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا،  با مشارکت اداره ورزش و جوانان، شرکت عمران صدرا، شهرداری و دفتر امام جمعه این شهر، طرح جنگل کاری ارتفاعات شهر صدرا همزمان با روز درختکاری انجام شد.

مسئول نمایندگی اداره ورزش و جوانان شهر صدرا در این خصوص گفت: به همت هیأت همگانی شهر صدرا و به منظور ترویج فرهنگ دوستی با طبیعت، طرح جنگلانه همزمان با روز درختکاری در این شهر جدید به اجرا گذاشته شد.

سیدمحمد ناظم الشریعه تصریح کرد: این اقدام که از سه سال پیش در شهر جدید صدرا آغاز گردیده است، امسال با کاشت ۶ هزار و ۵۰۰ اصله درخت و در ۱۵ هکتار از ارتفاعات سطح اول بالای این شهر با توجه به شیب این مناطق ادامه پیدا می کند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز ۶ هزار اصله درخت در ۱۸ هکتار از این اراضی کاشته شد که نهال‌های در نظر گرفته شده با توجه به اقلیم منطقه از گونه‌های بومی و سازگار مانند ارژن، بادام، انجیر کوهی و درختان سوزنی برگ مانند سرو نقره ای و کاج انتخاب، توزیع و کشت گردید و تلاش می شود طی سالهای آینده نیز کل ارتفاعات شهر از تنگ جلاب گرفته تا ورودی فاز ۲ را پوشش دهیم.

خلیل حاجی پور مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا نیز ضمن تبریک به مناسبت هفته درختکاری و اجرای این طرح در ارتفاعات شهر صدرا گفت: این اقدام پسندیده و ترویج فرهنگ درختکاری را ارج می نهیم و امیدواریم این امر خیر هر ساله ادامه پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: گسترش فضای سبز و درختکاری به تنهایی برای ایجاد تعادل در اکوسیستم کافی نیست اما نقش مهمی در تصفیه هوا ایفا می کند؛ در مجموع درختکاری و نهادینه کردن فرهنگ حفاظت و توسعه فضای سبز مربوط به یک روز و با هفته ای خاص نیست بلکه نوعی ضرورت زیستی است که باید دغدغه ای برای همه شهروندان این شهر جدید باشد.

وی از عموم مردم خواست جهت افزایش سرانه فضای سبز شهر صدرا و استفاده از مزایای درختان، نسبت به کاشت نهال اقدام کنند.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است