دیدار صمیمی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر صدرا با مدیرعامل جدید شرکت عمران
۱۳۹۶-۰۶-۱۶
آگهی فراخوان فروش املاک
۱۳۹۶-۰۶-۱۹

بازدید قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از پروژه های شهر جدید صدرا

سه هزار و ۲۸۶ واحد مسکن مهر در استان فارس با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

در آیین بهره برداری از این واحدهای مسکونی که چهارشنبه برگزار گردید، کلید دو واحد از مسکن های مهر به صورت نمادین به دو عدد از مالکان این واحدها اهدا شد.

از مجموع سه هزار و ۲۸۶ واحد مسکن مهر که امروز به صورت همزمان در استان فارس افتتاح شد ، یک هزار و ۱۹۹ واحد آن در شهر جدید صدرا در ۱۵ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع است .

طرح های افتتاح شده در شهر صدرا پروژه های تعاونی مسکن دانشگاه آزاد جهرم،  تعاونی مسکن امور عشایر، تعاونی مسکن کارمندان شهرداری، لطفعلی زارع مهذبیه، شرکت عمران و توسعه  فارس، شرکت عمران و توسعه ۲ و ۵،  پروژه کازرونیان و تعاونی مسکن فجر سپاه را شامل می شود که در قالب قرارداد خودمالکی در این شهر اجرا شده است.

احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در این آیین بهره برداری گفت: پیش بینی می شود ۳۴۰ هزار واحد باقی مانده نیز در سال ۹۷ به بهره برداری برسد.

او ادامه داد: از مجموع ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر که در کشور عملیات اجرای آنها آغاز شد، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد از تسهیلات بانکی بهره مند شدند.

وی، با اشاره به اینکه طبق قانون اساسی، دولت موظف است زمینه و شرایط لازم را برای خانه دار شدن مردم فراهم کند، اظهار داشت: بر خلاف آنچه که در مورد بی تفاوتی دولت تدبیر و امید نسبت به مسکن مهر مطرح می شود، دولت یازدهم سالانه ۲۲۰ هزار واحد مسکن مهر را تکمیل و به متقاضیان واگذار کرد که این میزان بیانگر اهتمام ویژه دولت به اجرای سریع و مناسب این طرح است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، علت اصلی تاخیر در اجرای طرح های مسکن مهر را کمبود اعتبار بیان کرد و گفت: در آغاز کار، میانگین هزینه آماده سازی هر واحد ۲۰ میلیون ریال برآورد شده بود که این رقم در برخی شهرها به ۲۰۰ میلیون ریال افزایش یافت.

مهرآبادی ابراز امیدواری کرد که با همکاری دستگاه ها و مجموعه های دست اندرکار مسکن به ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی، مشکلات تحویل مسکن مهر حل و فصل شود.

او افزود: برای حل مشکلات مسکن مهر، تامین امکانات و خدمات زیربنایی و روبنایی این طرح تمام دستگاه های خدمات رسان باید پای کار باشند تا خانه هایی که ساخته و تحویل می شود سرپناه و سکونتگاهی امن باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس نیز در این مراسم گفت: ۱۱۱ هزار و ۸۸۴ واحد مسکن مهر سهم استان فارس بود که ۵ هزار واحد بر عهده راه و شهرسازی فارس، ۷ هزار واحد شهرسازی لارستان، ۲۴ هزار و ۶۰۰ واحد شهر صدرا و ۲۹ هزار واحد بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

فیروز تکاور ادامه داد: با تلاش هایی که از دولت گذشته تاکنون انجام شده ۱۰۱ هزار و ۳۶۶ واحد تکمیل و تحویل داده شده است.

وی افزود: از میان ۱۰ هزار واحد باقی مانده مسکن مهر در استان فارس ۳ هزار واحد با مشکلاتی مواجه شده و ۱۰ هزار مسکن باقی مانده نیز تا پایان سال تحویل داده می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس تصریح کرد: تعداد ۳۲۸۶ واحد مورد بهره برداری امروز نیز با ۸۲۰ میلیارد ریال تسهیلات ساخته شده که  ۱۳۵۵ واحد سهم راه و شهرسازی، ۱۱۹۹ واحد شهر صدرا و ۷۳۲ واحد نیز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در فارس ساخته شده است.

قابل ذکر است در انتهای این مراسم مهندس مهرآبادی و هیئت همراه از پروژه های خودمالک شهر صدرا از نزدیک بازدید کردند و کیفیت اجرای این پروژه ها را مثال زدنی خواندند.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

 

دیدگاه ها بسته شده است