استقبال از سومین مربی برتر جهان + گزارش تصویری
۱۳۹۶-۱۱-۲۹
آیین افتتاح ۴۵۰ واحد مسکن مهر و ۲ باب مدرسه و همچنین کلنگ زنی تعریض و بهسازی جاده صدرا-دوکوهک + گزارش تصویری
۱۳۹۶-۱۱-۲۹

افتتاح پروژه های عمرانی – آموزشی و مسکونی شهر صدرا باحضور مسئولین کشوری و استانی

آیین افتتاح ۴۵۰ واحد مسکن مهر و ۲ باب مدرسه و همچنین کلنگ زنی تعریض محور صدرا به دوکوهک با حضور مسئولین کشوری و استانی در شهر صدرا برگزار شد.

در این مراسم حبیب ‌الله طاهرخانی با بیان اینکه در دولت پیشین برای تأمین مالی و خدماتی مسکن‌ مهر هیچگونه پیش‌بینی و برنامه‌ریزی صورت نگرفته‌ بود، گفت: این بی‌برنامگی بار تأمین منابع را تماماً بر دوش دستگاه‌های دولتی انداخت که رفع آن فرایندی پیچیده بود.

وی سیاست ایجاد شهر‌های جدید را ثمره انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد:رسیدگی به روند احداث و تکمیل ۱۸ شهر جدید در دستور کار وزارت‌ راه و شهرسازی است که شهر صدرا یکی از آن‌ها به شمار می‌رود و بخشی از بار جمعیتی کلان‌ شهر شیراز را در خود جای داده است.

طاهرخانی افزود: در گسترش و ایجاد شهر‌های جدید، مفهوم‌ هویت‌ یابی و شهری بودن بخشی از شاخص‌های مهم و زمان ‌بر محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهر‌های جدید با اشاره به جمعیت قریب به ۱۰۰هزار نفری شهر صدرا، بر ضرورت هویت‌ بخشی و ایجاد ریرساخت هایی برای شکل ‌گیری و تکامل جنبه‌های فرهنگی، مذهبی، گردشگری، علمی و کارکردی تأکید کرد.

وی خلأ فضاهای درمانی و فرهنگی را در مجموعه‌های برنامه‌ ریزی‌ شده غیر‌قابل پذیرش خواند و بیان داشت: راه‌اندازی ۲۵هزار واحد مسکن مهر در دولت پیشین در شهر صدرا که جمعیتی ۷۵هزار نفره را در خود جای می‌دهد، بدون درنظر گرفتن تأمین مالی خدمات روبنایی و زیربنایی باعث تأخیر و عقب‌ماندگی در تحویل آن شده بود.
طاهرخانی تمرکز وزارت راه و شهرسازی دولت یازدهم و دوازدهم را بر تأمین پشتیبانی لازم برای حمایت از اقشار کم‌درآمد ساکن پروژه‌های مسکن مهر عنوان کرد و گفت: درصورتی که پشتیبانی کافی برای تکمیل و فراهم‌آوردن امکانات صورت نگیرد، کاردکرد شهری به ضد کارکرد بدل می‌شود و مشکلاتی را فراهم می‌آورد که در سال‌های گذشته گریبان صدرا را گرفت و باعث بدنامی آن شد و هم‌اکنون بیرون آوردن شهر صدرا از برچسب بدنامی در دستورکار این وزارتخانه است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: با گذر از این مرحله به هدف اصلی ایجاد شهر صدرا که انتقال بخشی از کارکردهای کلان‌ شهر شیراز به آن است نزدیک می‌شویم و با پایه‌گذاری ارائه خدمات درمانی در سطح ملی، منطقه‌ای و حتی بین‌المللی بخصوص در حوزه پیوند کبد که امکانات آن تاکنون فراهم شده است، درصدد هویت‌بخشی به این شهر هستیم.
وی همچنین توجه به محورهای گردشگری-‌تفریحی و فرهنگی و علمی را از عوامل شکل‌دهی به اقتصاد شهر صدرا نامید و بیان داشت: با رفع کمبود‌ها و فراهم‌آوردن امکان دسترسی و گسترش شبکه حمل‌و‌نقل عمومی به‌ویژه اتصال صدرا به شبکه ریلی در پی نامیدن شهر صدرا با عنوان شهر زندگی و محیط‌زیست پایدار هستیم.

استاندار فارس نیز در این مراسم طی سخنانی با اشاره به اینکه اساس و ارکان برپایی شهر صدرا می‌تواند قوتی در کنار کلان ‌شهر شیراز و مفر تفریحی و زندگی آرام باشد، گفت: گذشته تجارب سختی را به ما القا کرده‌ است؛ ‌اما باید از آن گذر کرد و برای اهداف بزرگ گام برداشت.

اسماعیل تبادار افزود: آوازه صدرا در سال‌های گذشته چندان زیبنده‌ این شهر نبود و رسیدگی به بعضی مسائل نیز به سیستم قضا واگذار شد در این میان حتی عملکرد مطلوب مسئولان در این شهر نیز در پرتو نابسامانی‌های موجود زیرسؤال می‌رفت که خوشبختانه این معضلات با تدبیر و درایت رفع شد و امروز شاهد بسامانی در مدیریت شهر صدرا هستیم.
وی ابراز امیدواری کرد مجال فراهم‌شده امکان رفع انتظارات مردم و توقعات آن‌ها را ایجاد کند.
استاندار فارس بهره‌برداری از دو مدرسه ۱۲کلاسه را با توجه به دو شیفته یا استیجاری ‌بودن برخی مدارس نشان‌دهنده توجه به مؤلفه مهم آموزش دانست.

تبادار ایجاد بیمارستان پیوند کبد در صدرا را ارمغان‌ آوردنده جایگاهی ویژه برای این شهر خواند و بیان داشت:این موضوع برای فارس اهمیتی منطقه‌ای و بین‌المللی دارد همچنین ایجاد زمینه‌های گردشگری و توسعه پردیس دانشگاهی دانشگاه آزاد و نیز انتقال دانشگاه صنعتی از شیراز به این شهر از برجستگی‌های شهر جدید صدراست که آن را در آینده باعنوان نماد شهر گردشگری، علمی و سلامت معرفی خواهد کرد.

این مقام مسئول بر ضرورت توسعه شهری صدرا برمبنای اسناد بالادستی تأکید کرد و گفت: توسعه محور‌های ارتباطی صدرا از جمله ایجاد گذر از دوکوهک به‌ فوریت در دستور کار قرار گرفت و به‌ زودی دیگر گذرها نیز ایجاد می‌شود؛ ‌همچنین انتظارات مردم درباره ایجاد آرامستان و دیگر مسائل به‌زودی برآورده خواهد شد.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید صدرا گفت: در دولت دهم تنها ۳۰۰۰ واحد از ۲۵هزار واحد مسکن مهر شهر صدرا افتتاح شد و ۸۵درصد پروژه مسکن مهر صدرا و ۲۰درصد کل مسکن مهر استان فارس در دولت یازدهم و دوازدهم تکمیل و به بهره‌برداری رسید.

خلیل حاجی پور با بیان اینکه تأکید شرکت عمران شهر صدرا بر تحویل صِرف ساختمان نیست، بیان کرد: پیرو اسناد بالادستی تمرکز این شرکت بر فراهم‌آوردن امکانات و شرایط مسکونی همزمان با تحویل پروژه است.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید صدرا افزود: مسکن مهر بناسازان رمضان با ۱۹۸۴واحد مسکونی از پروژه‌های مهم این شرکت به‌شمار می‌رود که مانند جسدی بی‌ تحرک بود و بیش از یک سال متوقف شده بود اما به همت مسئولان گره این پروژه باز و احیا شد.

وی نوید احداث و تحویل زون شرقی این پروژه را تا پایان خرداد ۹۷ داد و بیان کرد: زون شرقی ۱۰۰۰واحد را دربر می‌گیرد که با همه خدمات و امکانات تا هفته دولت سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید؛ همچنین ۴۰۰۰ واحد نیمه‌کاره مسکن مهر شهر صدرا نیز در بازه زمانی یادشده تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

حاجی‌پور به بهره‌برداری از دو مدرسه ۱۲کلاسه با اعتباری بالغ بر ۵۰میلیارد ریال از منابع داخلی شرکت عمران صدرا اشاره کرد و گفت: احداث و تعریض و بهسازی بزرگراه صدرا-دوکوهک با هزینه‌ای بالغ بر ۱۲۰میلیارد ریال صورت گرفته است که در نیمه اول سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و بخشی از مشکلات حمل‌و‌نقل برون‌شهری صدرا را حل می‌کند.
این مقام مسئول ادامه داد: شرکت عمران شهر صدرا بر مبنای طرح استراتژیک CDS که در راستای جهت‌گیری اصولی شهر صدرا فعالیت می‌کند و برنامه‌ها را برمبنای چشم‌انداز توسعه ۲۰‌ساله صدرا اجرایی خواهد کرد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است