آخرین وضعیت تصفیه خانه فاضلاب در شهر جدید صدرا
۱۳۹۵-۰۳-۰۵
برگزاری دومین نشست مسابقه طراحی مرکز اجتماعات صدرا درشرکت عمران
۱۳۹۵-۰۳-۱۲

استاندار فارس در آئین آغاز عملیات ساخت تصفیه خانه شهر یکصدهزار نفری صدرا گفت : تاخیر در آغاز اجرای فاضلاب این شهر باید با سرعت در زمان اجرا جبران شود .

مهندس خانی مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید صدرا در حاشیه مراسم آغاز به کار تصویه خانه فاضلاب شهر جدید صدرا گفت: با توجه به مشکلات فاضلاب شهر صدرا وظیفه شرکت عمران صدرا تامین زمین برای ایجاد تصویه خانه بود که به لطف خدا و همت و همیاری مسئولین وکشاورزان زحمتکش منطقه توانستیم زمین مورد نیاز را تملک کرده و جهت ساخت تصویه خانه فاضلاب شرق صدرا در اختیار شرکت آب و فاضلاب شیراز قرار دهیم تا شاهد عملیات اجرایی آن از امروز توسط این شرکت باشیم و در گذشته نیز ۱۲ هکتار زمین در غرب صدرا برای احداث تصویه خانه در اختیار این شرکت قرار گرفته که با اجرای آن نیز توسط شرکت آب و فاضلاب مشکل این ناحیه هم مرتفع خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا ، مهندس سید محمد علی افشانی چهارشنبه در مراسم آغاز عملیات ساخت تصفیه خانه شهر جدید صدرا که با حضور مهندس محمودی قائم مقام وزیر نیرو و مهندس جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشوربرگزار شد از احداث تصفیه خانه شهر جدید صدرا بعنوان پروژه ای ضروری و مهم برای این شهر، مجموعه شهر شیراز، روستاهای مسیر و کسانی که در اطراف صدرا زندگی می کنند، یاد کرد و بر شتاب بخشی اجرای این اقدام زیرساختی تاکید کرد.
مهندس افشانی با بیان این که در مدت مسئولیت خود در استانداری فارس موضوع احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر صدرا را به صورت مکرر پیگیری کرده ام، اظهار داشت: در جلسه ای که ویژه این موضوع با حضور وزیر نیرو برگزار شد، ایشان تامین ۳۵۰میلیاردریال اعتبار مورد نیاز این پروژه را پذیرفتند و در اواخر سال گذشته ۶۰ میلیاردریال از این اعتبار به حساب شرکت آب و فاضلاب شیراز واریز شده است.
استاندار فارس با اشاره به انتقادات برخی رسانه ها در خصوص فاضلاب شهر جدید صدرا و عوارضی که ایجاد شده است، با تاکید بر این که رسانه ها باید در بیان مشکلات مردم آزاد باشند، تصریح کرد: بیان این انتقادات موجب کمک به مسئولان در راستای انجام بهتر و سریع تر وظایفشان می شود.
مهندس افشانی با بیان این که مشکل اصلی در راه احداث تصفیه خانه فاضلاب آماده سازی زمین و مسائل زیست محیطی بوده است، ادامه داد: مشکلات با همکاری همه دست اندارکاران به صورت قطعی حل شده است و باید در این زمینه به ویژه از کشاورزانی که در این زمین های اوقافی کشاورزی می کرده اند و نسبت به واگذاری زمین ها به طرح احداث تصفیه خانه رضایت داده اند تشکر کنیم.
وی تصریح کرد: روند پیگیری پروژه احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر جدید صدرا پروسه طولانی را طی کرده تا به زمین بدون معارض و آماده کار و تامین اعتبار رسیده است.
استاندار فارس با اشاره به این که فاضلاب شهر صدرا در گذشته مشکلات زیست محیطی متعددی داشته است، افزود: طرح ساخت تصفیه خانه شهر جدید صدرا باید با سرعت تامین اعتبار و اجرا شود و فاضلاب وارد زمین نشود.
مهندس افشانی با بیان این که برغم بارندگی مناسب در برخی نقاط کشور، مناطق مرکزی ایران همچنان دچار خشکسالی است، گفت: باید اعتبارات ویژه این موضوع به استان فارس تخصیص یابد تا در تابستان دچار مشکل تامین آب شرب نشویم ؛ زیرا در فارس همچنان تعداد زیادی از روستاها به وسیله تانکر آبرسانی می شوند و در تابستان گذشته نیز حدود ۷۰۰ روستاها به وسیله تانکر آبرسانی می شدند.
وی با بیان این که بازیافت آب فاضلاب و پساب در کشور بسیار ارزشمند و قیمتی شده است، افزود: در شرایطی که کشور دچار خشکسالی و کاهش سطح آب های زیر زمینی است و متوسط عمق چاه های آب در استان فارس بیش از ۳۰۰ متر و آب آن ها دارای کیفیت پائینی است، باید تصفیه خانه های فاضلاب زودتر احداث شود؛ زیرا پساب آن بسیار ارزشمند است.
استاندار فارس تاکید کرد: پایدارترین آب برای فضای سبز و مصارف صنعتی به ویژه برای مناطق کم آب مانند فارس، استفاده از آب حاصل از تصفیه فاضلاب است.
روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است