فرماندار شیراز از تصفیه خانه غرب صدرا بازدید کرد + گزارش تصویری
۱۳۹۷-۰۴-۰۳
آغاز عملیات اجرایی مسیر دسترسی شهر صدرا به بزرگراه شیراز- اصفهان + گزارش تصویری
۱۳۹۷-۰۴-۰۸

آغاز عملیات اجرایی مسیر دسترسی شهر صدرا به بزرگراه شیراز- اصفهان

عملیات اجرایی مسیر دسترسی شهر جدید صدرا به شیراز از محور بزرگراه شیراز – اصفهان به طول پنج و نیم کیلومتر و با هزینه ای معادل ۳۵۰ میلیارد ریال آغاز شد.

با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندار فارس، فرماندار شیراز، نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و بسیاری دیگر از مقامات کشوری و استانی عملیات اجرایی مسیر دسترسی صدرا به شیراز از محور بزرگراه شیراز- اصفهان آغاز گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، طاهرخانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در این مراسم ضمن اشاره به جمعیت رو به رشد ساکنین شهر صدرا اظهار داشت: مسیرهای دسترسی بین شهرهای جدید و شهر مادر باید با سرعت و فوریت احداث شود و به همین سبب اجرای طرح هایی در کشور شروع شده که ۲ مورد از آن شامل، ساخت مسیر صدرا به بزرگراه شیراز- اصفهان و جاده صدرا به دوکوهک در شهر جدید صدرا است.

وی با اشاره به اینکه دسترسی ها از طریق بزرگراه اغلب مبتنی بر تردد خودروهای شخصی است، گفت: یکی از وجوه توسعه شهر صدرا، حمل و نقل ریلی است و باید این موضوع مدنظر مدیران این شهر و استان فارس قرار گیرد که در کنار احداث مسیرهای دسترسی، زیرساخت حمل و نقل ریل پایه نیز در این شهر ایجاد شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با توجه به رشد زیاد جمعیت ساکن در صدرا، صرفا اتکا به حمل و نقل جاده ای نمی تواند پاسخگوی نیاز شهروندان باشد و ضروری است که ساخت مسیر ریلی و قطارهای برقی نیز در دستور کار قرار گیرد.
طاهرخانی، همچنین در پاسخ به درخواست مسئولان شهر جدید صدرا مبنی بر احداث مصلا در این شهر جدید، با ساخت یک فاز از این طرح موافقت کرد.

استاندار فارس نیز در آیین آغاز اجرای این طرح بیان داشت: وجود دانشگاه ها و مراکز درمانی مهمی مانند بیمارستان بین المللی پیوند اعضا در شهر جدید صدرا، موضوع ضرورت داشتن مسیرهای دسترسی مناسب به این شهر را افزایش می دهد.
اسماعیل تبادار، افزود: امروز هماهنگی بسیار مناسبی بین مجموعه مدیران صدرا وجود دارد و این مساله بالاترین سرمایه شهروندان صدراست که زمینه انجام کار و فعالیت را در این شهر ایجاد کرده است.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی مسیر دسترسی شهر جدید صدرا به شیراز از سمت بزرگراه شیراز- اصفهان گفت: ضروری است که در آینده نزدیک ساخت جاده قره پیری نیز در اولویت کار مسئولان شهر صدرا قرار گیرد.

استاندار فارس، بهره مندی شهر جدید صدرا از اعتبارات ملی را ضروری دانست و بیان کرد: افزون بر این مسئولان و مردم این شهر باید با وفاق و همدلی بتوانند از تنگناهای موجود عبور کنند.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید صدرا نیز در این مراسم گفت: مسیر دسترسی صدرا به شیراز از سمت باجگاه برای شهروندان این شهر بسیار با اهمیت است و ساخت این جاده باید ۲۵ سال پیش آغاز می شد.

خلیل حاجی پور افزود: ساخت این مسیر که پنج و نیم کیلومتر طول دارد از انتهای بولوار حافظ در شهر صدرا شروع و از ضلع شمالی پردیس دانشگاه کشاورزی به بزرگراه شیراز- اصفهان متصل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح هزینه ای معادل ۳۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است، اظهار داشت: بر اساس پیش بینی های اولیه این جاده در هفته دولت (دوم تا هشتم شهریور) سال ۹۸ به بهره برداری می رسد.

حاجی پور افزود: مسیر دسترسی صدرا به دوکوهک هم اینک در حال ساخت است و پیش بینی می شود تا هفته دولت ۹۷بخش اصلی آن به بهره برداری برسد.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید صدرا در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز امیدواری به تخصیص منابع مالی ملی به شهر صدرا در سال ۹۷ گفت: در سال جاری هنوز ریالی از منابع ملی به این شهر اختصاص نیافته است در صورتی که تضمین می دهیم اگر این کار انجام شود برخلاف بسیاری از دستگاه های اجرایی، صد در صد این منابع جذب شود.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است