۱۳۹۶-۰۴-۲۸
حضور مدیرعامل شرکت عمران صدرا در جمع اهالی مسکن مهر سحر
۱۳۹۶-۰۵-۰۳

مشکلات تصفیه خانه فاضلاب غرب صدرا حل شد

عملیات اجرایی تصفیه خانه غرب شهر صدرا شیراز با سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد ریالی شرکت عمران شهر صدرا و با مشارکت شرکت آب و فاضلاب شیراز آغاز شد .

مهدی خانی مدیر عامل شرکت عمران و توسعه صدرا در حاشیه مراسم کلنگ زنی این طرح در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه تصفیه خانه غرب صدرا قدری از مشکلات فاضلاب در این شهر را می کاهد گفت : هر چند مشکل هنوز چندان حاد نیست اما تصفیه خانه غرب صدرا ۶ هزار متر مکعب در روز پالایش فاضلاب دارد و ۲۵۰ میلیون متر مکعب پساب برای پوشش گیاهی صدرا تامین می کند .

وی با بیان اینکه رقم سرمایه گذاری این طرح حدود ۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت عمران صدرا تامین شده است گفت : تلاش می شود کمتر از ۶ تا ۹ ماه آینده این طرح به بهره برداری برسد و بخشی ازمشکلات غرب صدرا رفع شود.
خانی گفت: در طول سه سال گذشته مشکل تصفیه شرق صدرا هم بررسی شده است و مشکلات در حال بر طرف شدن است ، سال آینده هم طرح تصفیه شرق صدرا افتتاح می شود ، با رفع این مشکلات در شرق و غرب صدرا بخش عمده ای از مشکلات فاضلاب صدرا رفع می شود.

وی همچنین در خصوص برخی از سوء تفاهمات در رابطه با تصفیه خانه فاضلاب صدرا گفت: سوء برداشت ها و سوء تعبیر هایی در رابطه با تصفیه خانه فاضلاب صدرا در برخی رسانه ها شکل گرفت و مسایلی به همراه داشت ، این سوء تفاهمات زمانی به اوج رسید که ایمن سازی پروژه های شرکت نفت در بافت های مسکونی صدرا را به اسم تصفیه خانه فاضلاب به مردم معرفی کردند ، ما هیچگاه قصد احداث تصفیه خانه کنار منازل مسکونی مردم نداشتیم و آسایش و سلامت مردم فهیم شهرمان در اولویت کلیه برنامه های ماست.

در ادامه این مراسم الله بخش نظر پور مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز نیز گفت : تصفیه خانه فاضلاب در دو منطقه شرق و غرب صدرا در حال احداث است ، هر کدام سه سامانه تصفیه دارد ، عملیات اجرایی یک سامانه در شرق این شهر پارسال شروع شده و تصفیه خانه شرق صدرا ۱۳ هزار متر مکعب در شبانه روز ظرفیت دارد که برای جمعیت ۸۰ هزار نفری این منطقه مناسب است.

نظر پر درادامه گفت : در شرق صدرا یک تصفیه خانه قدیمی هم موجود است که ارتقا یافته و کیفیت پساب خروجی آن بهتر شده و به استاندارد رسیده است و اکنون استفاده از آن هم مشکلی ندارد ، تصفیه خانه موجود قدیمی و در بافت شهری است و منتقل می شود ، طرح تصفیه خانه شرق شیراز ۱۵ درصد پیشرفت دارد و سال آینده افتتاح می شود .
مدیر عامل آبفا شیراز در ادامه گفت : در غرب صدرا نیز تصفیه خانه اکنون در حال احداث است ، ۱۳ هکتار زمین مناسب در اختیار شرکت آبفا قرار گرفته ، طرح تصفیه خانه غرب صدرا در کنترل مسایل زیست محیطی بسیار تاثیر گذار است ، سه سامانه دراین طرح احداث می شود و امسال یک سامانه را شروع می کنیم ، ظرفیت این سامانه ۱۳ هزار متر مکعب است.

نظر پور همچنین گفت : خط انتقال طرح هم پیشرفت مناسبی دارد ، این خط سه هزار متر مکعب ظرفیت انتقال دارد ، و به شش هزار متر مکعب هم افزایش خواهد یافت ، حدود ۱۷ هزار نفر دراین منطقه تحت پوشش طرح قرار می گیرند بین ۶ تا ۹ ماه آینده هم طرح افتتاح می شود .

وی اضافه کرد : بزرگترین معضل صدرا جمع آوری فاضلاب است که با این تصفیه خانه مشکلات آن تا حدودی رفع خواهد شد ، صدرا با مشکل منابع آبی هم روبرو است و احداث تصفیه خانه و تامین آب فضای سبز آن از ضرورتهای اصلی بوده است .

 

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است