حضور مدیرعامل شرکت عمران صدرا در جمع نمازگزاران مسجد امام حسن مجتبی (ع)
۱۳۹۵-۱۰-۱۸
انّا لله و انّا الیه راجعون
۱۳۹۵-۱۰-۲۰

مدیر عامل شرکت عمران صدرا: ایجاد شبکه های ارتباطی دسترسی به شهر صدرا مهم ترین اولویت شرکت عمران می باشد

شهر صدرا در پانزده کیلومتری شمال شیراز بر اساس بازبینی مطالعات طرح جامع، با گنجایش جمعیت پذیری بیش از ۴۵۰ هزار نفر، با حریم ۱۷ هزار هکتار و ۵ هزار هکتار محدوده قانونی در داخل حریم، بستری درخور را برای آینده نگری، سرمایه گذاری و اسکان فراهم آورده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا و به نقل از روزنامه تماشا، آب و هوای خوش و پیش بینی راه های دسترسی متعدد به کلان شهر شیراز و شهرهای اطراف، پیوند با سامانه ریلی سراسری، جایگیری قطب های آموزش عالی جنوب کشور مانند دانشگاه صنعتی شیراز، دانشگاه آزاد اسلامی شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز و ساخت مراکز مهم درمانی در مقیاس فرامنطقه ای کشوری، استقرار کارخانه های عظیم تولیدی و صنعتی، وجود مراکز گردشگری و بسیاری ویژگی ها و طرح های دیگر، منطقه شهرستان شیراز را تحت تأثیر قرار داده است که همه و همه نشان از درخشش، گنجایش و توان بالای شهر جدید صدرا و آینده ای درخشان تر دارد.

شهر صدرا به شکل خطی در پایین ترین نقطه از دشت باجگاه واقع گردید و دارای تابستانی معتدل و زمستانی نسبتاً سرد بوده و به طور میانگین بین ۲ تا ۵ درجه از شیراز خنک تر می باشد.

چند سالی است که با حضور مهندس خانی در مدیریت شرکت عمران و فعالیت های شهرداری صدرا، روند رو به رشد این شهر جدید، رنگ و بوی دیگری گرفته است و این شهر در حال تبدیل شدن به آنچه در اهداف بلندمدت دیده شده بود، است. مهندس خانی نیرویی که سابقه فعالیت در شهرداری شیراز، سازمان تاکسیرانی و بیش از هشت سال حضور در شورای شهر شیراز را دارد با کوله باری از تجربیات گران سنگ در حوزه شهری، مدیرعامل شرکت عمران صدرا شد و از سوی دیگر مهندس ملک زاده نیز با تجارب ارزشمند از سوی شورای شهر صدرا به عنوان شهردار صدرا منصوب گردید و به نظر می رسد با فعالیت مطلوب این دو مجموعه آینده ای درخشان پیش روی شهر صدرا قرار دارد.

در جهت معرفی بهتر و بیشتر شهر صدرا و آگاهی شهروندان از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در شهر صدرا و همچنین اقدامات انجام شده توسط شرکت عمران صدرا گفت و گویی کوتاه با مهندس مهدی خانی مدیرعامل شرکت عمران صدرا انجام داده ایم که به اطلاع خوانندگان گرامی روزنامه “تماشا” می رسانیم.

مهندس مهدی خانی با بیان اینکه وظیفه خود و تمام مدیران دولتی می دانم که اقدامات و گزارش های انجام شده را به اطلاع مردم برسانیم، اظهار کرد: امروز دولت و بخش دولتی مظلوم واقع شده است و متأسفانه برخی از اشخاص که وابسته به گروه های سیاسی هستند و در دولت قبل قرار داشتند، دولت را هدف قرار داده و علیه اقدامات صورت گرفته توسط بخش دولتی تخریب و اقدامات نادرست را انجام می دهند که باید گفت اقدامات آنان به هیچ عنوان به نفع مردم نیست.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا پیرو سفارش مقام معظم رهبری و تأکید ایشان بر ایجاد اعتماد عمومی و دادن امید به مردم، گفت: مردم باید نسبت به خدمتگزاران خود در دولت امیدوار باشند تا فضای همدلی و وحدت و آرامش و آسایش در جامعه منعکس شود.

خانی در ادامه ایجاد راه های دسترسی را مهم ترین اولویت شرکت عمران صدرا اعلام کرد و گفت: بر اساس مطالعات طرح های جامع و تفصیلی در شهر صدرا، ۵ راه مواصلاتی که از سمت جنوب شرق و از طریق دشت قره پیری به شمال غرب شیراز، از سمت شرق و از طریق دشت باجگاه به جاده شیراز – اصفهان، از سمت شمال به طرف ملوس جان، از سمت جنوب و از طریق دشت قصر قمشه به طرف شمال غرب شیراز و از سمت جنوب غرب به طرف دوکوهک و جاده شیراز – سپیدان پیش بینی گردیده است تا با اتمام مطالعات و انتخاب پیمانکار از طریق فراخوان، عملیات عمرانی آنان آغاز شود.

* مجوز احداث باغ شهر در محور قره پیری صادر نمی گردد 

مدیرعامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه محور قره پیری با بودجه ملی احداث می گردد و به هیچ عنوان قرار نیست در محور قره پیری باغ شهر احداث شود، خاطر نشان کرد: کسانی هم که به دنبال احداث باغ شهری در محور قره پیری هستند، راه را اشتباه می روند، زیرا موضوع باغ شهری در شهر صدرا منتفی است و بر اساس شورای عالی معماری و شهرسازی نمی توانیم مجوز باغ شهری صادر نماییم. وی با بیان اینکه ساماندهی باغ شهرهای موجود در دستور کار قرار دارد، گفت: برای ساماندهی وضع موجود نیز مشاور گرفته ایم.

خانی بیان کرد: راه دیگری در شمال صدرا که منتهی به جاده ملوس جان می شود، به صورت مشترک با حوزه شهرستان سپیدان پیگیری می شود که در صورت احداث این راه بسیاری از مسایل که مربوط به پدافند غیرعامل در شهر صدرا می شود، حل خواهد گردید.

خانی با بیان اینکه در گذشته در ایجاد راه های دسترسی، مطالعات بر معیار کاربری انجام می گردید، گفت: مطالعات ما بر محور کاربری نمی باشد و ما مجوز کاربری به کسی در آن محورها نخواهیم داد، بلکه ما بویژه در راه دسترسی صدرا به قره پیری زمین های مورد نیاز را می خریم و جاده را از مسیرهایی که خریداری می کنیم عبور می دهیم و بعد هم دو طرف جاده را دیوار گذاری می کنیم و هیچ انشعابی هم به کسی نمی دهیم.

* مطالعات قطار برقی از صدرا به شیراز در حال انجام است 

مدیرعامل شرکت عمران صدرا از مطالعات مدل های دیگر راه های دسترسی به شهر شیراز خبر داد، وی گفت: با توجه به عبور ریل راه آهن سراسری شیراز به اصفهان از داخل شهر جدید صدرا، امکان تردد به کل کشور از طریق خطوط ریلی وجود دارد.

مهندس خانی با بیان اینکه اگر در ایجاد راه های دسترسی تعامل فی مابین با مالکان و شرکت عمران صدرا برقرار باشد، گفت: در این صورت برنامه ها به سرعت وارد فاز عملیاتی و اجرایی می گردد که به عنوان مثال تعریض محور گلستان به صدرا و یا محور دوکوهک به صدرا بخش هایی از آن با اصلاحلات همراه می باشد که بخشی از آن در حوزه استان انجام می شود و بخشی از آن با همکاری ساکنان قابل حل است.

* احداث تقاطع غیرهمسطح در ورودی شهرک گلستان به صدرا ضروری است 

مدیر عامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه احداث تقاطع غیرهمسطح در محل ورودی به شهر صدرا لازم و ضروری است، اظهار کرد: احداث این تقاطع در حریم شهر شیراز می باشد و شهرداری شیراز باید آن را احداث نماید و اگر قصد انجام این کار را ندارد، ما آمادگی این را داریم که حریم شهر صدرا را تا جاده سپیدان افزایش دهیم و تقاطع را نیز احداث کنیم.

خانی با اشاره به اینکه رفت و آمد مردم در آن محدوده با مشکل مواجه گردیده، گفت: جمعیتی که به شهر صدرا آمده اند، در واقع مشکل شهر شیراز را حل نموده اند و بیمارستان هایی که در شهر صدرا احداث شده است، مشکل شیراز را حل می کند. اگر همین بیمارستان ها در شیراز بود، بار ترافیکی آن نیز بر روی دوش شهر شیراز بود؛ بنابراین مدیریت شهری شیراز باید درک کنند که این مشکل دو طرفه می باشد.

وی افزود: عدم احداث این تقاطع موجب خسارت به مردم شهر صدرا گردیده است

* شرکت عمران در کنار شهرداری صدراست 

خانی با بیان اینکه در گذشته شرکت عمران صدرا تنها متولی این شهر بوده است، اظهار کرد: شرکت عمران صدرا دستخوش تغییرات مدیریتی فراوانی بوده و تقریباً هر یکسال مدیری را عوض کرده است که این موضوع موجب بی ثباتی در حوزه مدیریت و باعث خسارت مردم و عدم ساماندهی شهر شده بود و متأسفانه این بی ثباتی موجب شده تا اتفاقات عجیب و غریبی در شهر صدرا روی دهد و حتی عده ای نیز تعرض به اراضی دولتی داشته باشند و مشکلات زیادی را ایجاد کنند.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه بر اساس قانون، شهری که جمعیت آن بیش از ده هزار نفر باشد می تواند شورا و شهرداری تشکیل دهد، گفت: در سال ۸۹ جمعیت صدرا حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر بوده است و در همان سال شورا و شهرداری در آن شکل گرفت و این یک اتفاق خوب برای شهر صدرا بود، اما مدیریت شهری در آن زمان با پیش فرض یک شهر عادی با شهر صدرا برخورد کرده است.

مهدی خانی با بیان اینکه بر اساس قانون شهر جدید، شرکت عمران بخشی از خدمات را انجام می دهد، گفت: آن بخش از کارهایی که شهرداری توان انجام آن را ندارد، همچون گذشته انجام می دهیم و بارها نیز اعلام نموده ایم که شرکت عمران در خدمت شهرداری است و ما همراه و در کنار شهرداری صدرا هستیم و هر کمکی که نیاز داشته باشد، انجام می دهیم و با آنان همکاری لازم را می نماییم و به هیچ عنوان موازی کاری نیز نداریم.

وی با بیان اینکه طی سه سال دولت یازدهم با شهرداری هیچ مشکلی نداشته ایم افزود: ما امروز مقابل شهرداری نیستیم و موازی کاری هم انجام نمی دهیم و هر کاری که شهرداری نمی تواند انجام دهد در آنجا کمک می نماییم، به عنوان مثال در قالب یک تفاهم نامه با شهرداری مبلغ صد میلیارد تومان جهت آماده سازی شهر در نظر گرفتیم تا شهرداری آماده سازی را انجام بدهد و صورت وضعیت را بیاورد و در قبال آن اراضی قابل نقد شدن را بدهیم و تهاتر انجام شود که شهرداری صدرا تقریباً تا این لحظه حدود ۳۰ میلیارد قرارداد آورده است و ما پذیرفته ایم.

وی افزود: در موضوع قراردادهای پیش خرید نیز حدود ۱۵ میلیارد تومان در قالب تهاتر اراضی به شهرداری کمک کرده ایم تا دست شهرداری برای انجام کار باز باشد.

مهندس خانی با بیان اینکه در زمان شهرداران سابق شهر صدرا، در حوزه کاربری های زمین ها تغییراتی اتفاق افتاده است که شرکت عمران صدرا نمی تواند آن را بپذیرد، اظهار کرد: مثلاً زمین با کاربری درمانی را صورت جلسه کردند و در قالب ماده ۱۰۱ تغییر کاربری دادند که ما نمی توانیم آن را بپذیریم که شرکت عمران موظف است بر اساس طرح تفصیلی مصوب شده کار انجام گیرد و کاربری ها طبق طرح تفصیلی بایستی حفظ شود. نکته دیگر بر اساس اختیارات ماده ۳۵ قانون نظام مهندسی ما مکلف هستیم اگر تخلفی را مشاهده کردیم، به مراجع بالادستی خبر دهیم و در واقع نظارت بر عملکردهای شهر را عهده دار می شویم.

وی افزود: در حوزه تغییر کاربری ها می توانیم به شهرداری کمک نماییم، اما باید این تغییر کاربری توجیه داشته باشد به عنوان نمونه اگر زمینی با کاربری درمانی یا آموزشی تغییر کاربری داده شود، سرانه درمانی و آموزشی در آن منطقه کاهش پیدا می کند، بنابراین شهرداری موظف است در چنین مواردی معادل ارزش همان زمین در نقطه ای دیگر سرانه درمانی و یا آموزشی را ایجاد کند، بنابراین هر گونه تغییرات کاربری که منطبق با طرح تفصیلی نباشد، مستلزم خسارت هایی به شهر می باشد.

* احداث چندین پارک محله ای و منطقه ای  در دست اجرا داریم 

مدیر عامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه تعدادی پروژه و طرح فاخر توسط شرکت عمران صدرا در حال اجرا می باشد، اظهار کرد: احداث پارک ۵۵ هکتاری مجاور بیمارستان پیوند اعضا، احداث پارک ۱۶۰ هکتاری در محور اصلی شهر صدرا، احداث خانه هنرمندان، پارک هنر و تعداد پروژه سرمایه گذاری نیز پیش بینی نموده ایم.

 وی با توجه به برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ در کشور قطر، گفت: ما می توانیم از این جام جهانی سهم داشته باشیم. به عنوان مثال در بحث پشتیبانی در جابه جایی مسافرین می توانیم به آن کشور کمک کنیم، شهر دوحه بیشتر از یک میلیون نفر گنجایش ندارد و قرار است در زمان اجرای مسابقات روزانه دو میلیون نفر به جمعیت آن اضافه شود، بنابراین ایران بهترین کشور از نظر امنیت و آب و هوا می باشد و بهترین و نزدیک ترین شهر نیز شهر صدرا در منطقه جنوب کشور جهت اسکان مسافرین است و علاوه بر آن تمام تیم های فوتبال نیز می توانند از خدمات ورزشگاهی که در شهر صدرا احداث می گردد، برای کارهای تمرینی بهره ببرند.

* مشکلات ملکی شهر صدرا با اوقاف مراحل قضایی را طی می کند

مدیر عامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه در بخشی از اراضی شهر صدرا با اداره اوقاف مشکل ایجاد شده است، گفت: موضوع در مراجع قضایی در حال بررسی است و منتظر اعلام نتایج این بررسی می باشیم.

وی با بیان اینکه از گذشته در موضوع مالکیت مقداری از زمین ها با اداره اوقاف مشکلاتی وجود داشته گفت: این قبیل مشکلات در بسیاری از شهرهای جدید وجود داشت که بسیاری از آن نیز رفع شد و در شهر صدرا نیز این مشکل مراحل قضایی خود را طی می کند.

* فلسفه شکل گیری شهرهای جدید، جلوگیری از ایجاد سکونتگاهای غیررسمی اطراف کلانشهرهاست 

مدیرعامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه فلسفه شکل گیری شهرهای جدید کمک به شهرهای مادر است تا سکونتگاه های غیررسمی شکل نگیرد، اظهار داشت: در سکونتگاه های غیررسمی افراد مستضعف جمع می شوند که تنها دارایی آنان یک ملک بدون سند است و از سویی دیگر وجود خرده فرهنگ ها در آن مناطق موجب بروز بسیاری از ناهنجاری ها می شود و حتی زمینه ایجاد بزهکاری و خلاف های مختلف نیز فراهم می گردد! بنابراین شهرهای جدید با هدف جلوگیری از سکونت گاه های غیررسمی و حاشیه نشینی اطراف کلانشهرها و شهر های بزرگ تشکیل گردیده است که شهر صدرا نیز با جذب حدود صد هزار نفر جمعیت در این امر موفق بوده است و در ماه های اخیر حدود ده هزار نفر به جمعیت شهر افزوده شده و تا پایان تابستان سال دیگر نیز چندین هزار نفر دیگر به جمعیت آن اضافه می گردد.

مدیر عامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه کمک خواهیم کرد تا با همراهی مهندس خادم نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی، شهر جدید بیضا را ایجاد کنیم، گفت: هدف از این اقدام جذب جمعیت سرریز جمعیت شیراز، سپیدان و شهر صدرا می باشد.

* رشد بیشتر شیراز در مسیر خطی غیر منطقی است و توجیهی ندارد

مهندس خانی با بیان اینکه شهر شیراز به چند شهر جدید همانند شهر صدرا از سمت های مختلف نیاز دارد، خاطر نشان کرد: از سمت جاده بوشهر، جاده داریون و جاده کوار شهر شیراز نیازمند احداث شهرهای جدید است تا شیراز بیش از این رشد نکند.

وی با بیان اینکه در شهرهای جدید زمین های مردم سند خواهد داشت، گفت: در اطراف شهرهای اصفهان، مشهد، تهران و اراک چندین شهر جدید شکل گرفته است تا با حاشیه نشینی کمتری رو به رو شوند، بنابراین اگر در اطراف شیراز نیز شهر جدید احداث نشود، مساحت آن از ۲۰ هزار هکتار به ۳۰ هزار هکتار افزایش می یابد؛ ضمن اینکه با حاشیه نشینی گسترده ای در آن رو به رو خواهیم بود.

مهندس خانی با بیان اینکه باید کمک کنیم تا شیراز بیش از این از لحاظ طولی رشد نکند، افزود: رشد خطی شهر هزینه نگهداری و خدمات دهی به شهر را افزایش می دهد بنابراین این رشد بیشتر شیراز در مسیر خطی غیرمنطقی است و توجیهی ندارد.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه عملیات احداث تصفیه خانه در شرق صدرا توسط شرکت آبفا در حال اجرا می باشد، اظهار کرد: پساب حاصله از این تصفیه خانه می تواند دشت منطقه صدرا را آبیاری نماید و علاوه بر آن زمینی به مساحت ۱۲ هکتار در غرب صدرا در اختیار شرکت آبفا قرار گرفته تا تصفیه خانه دوم در آن اجرا شود.

خانی با تأکید بر اینکه شرکت عمران یک شرکت کمک کننده به مراکز مختلف می باشد، گفت: خط انتقال فاضلاب وظیفه شرکت عمران صدرا نمی باشد، اما به شرکت آبفا کمک می نماییم یا مثلاً تغییر کلاس گاز وظیفه ما نمی باشد اما به آنها هم کمک می نماییم.

* امکان حاشیه نشینی در شهر صدرا وجود ندارد 

وی با بیان اینکه محدوده قانونی شهر صدرا پنج هزار هکتاراست و حریم آن دوازده  هزار هکتار می باشد، اظهار کرد: اگر بر اساس طرح تفصیلی پیش نرویم و اجازه ساخت و ساز در حریم را بدهیم قطعاً حاشینه نشینی شکل می گیرد. اما اگر طبق طرح عمل کنیم بدون شک امکان حاشیه نشینی در شهر صدرا وجود نخواهد داشت.

مهندس خانی با اشاره به اینکه حاشیه نشینی در مرکز شهر شیراز نیز شکل گرفته است، گفت: ما شاهد هستیم در بخش تاریخی شهر شیراز که مرکز شهر است به دلیل عدم توسعه، حاشیه نشینی شکل گرفته است. هر شهری مستعد حاشیه نشینی است، اما صدرا در چنین وضعی قرار نگرفته است، هر کس بر اساس ضوابط قانون می تواند در فاز یک و دو صدرا که همان محدوده قانونی است، ساخت و ساز کند، اما به هیچ عنوان اجازه ساخت و ساز در حریم ۱۲ هزار هکتاری به کسی داده نخواهد شد و کسانی هم که به صورت غیرقانونی در حریم شهر صدرا و شیراز اقدام به ساخت و ساز می کنند، در واقع مرتکب خلاف شده اند و وظیفه برخورد با آنان به عهده شهرداری صدرا و شیراز می باشد.

* صدرا یک شهر منضبط است 

مهندس خانی با بیان اینکه در افق شهر صدرا ۴۵۰ تا ۵۰۰ هزار جمعیت پیش بینی شده است، عنوان نمود: در حال حاضر شهر صدرا یک شهر منضبط با قابلیت های فراوان برای سرمایه گذاری می باشد.

وی گفت: شهر صدرا مختص یک گروه سرمایه گذاری نیست و کابری های مختلفی جهت حضور تمام اقشار در صدرا پیش بینی شده است.

مدیرعامل شرکت عمران صدرا بیان کرد: پروژه های کوچک و بزرگ سرمایه گذاری در شهر صدرا پیش بینی شده است و از سویی دیگر امکانات خدماتی و رفاهی نیز در شهر صدرا به تدریج در حال شکل گیری می باشد و کمبودها نیز به تدریج حل می گردد.

وی گفت: در حوزه فضای آموزشی تنها مرجعی که در شهر صدرا مدرسه می سازد، شرکت عمران صدرا می باشد و مدرسه هم توسط خیرین احداث گردیده است و باز هم اعلام می کنیم که هر کسی بخواهد مدرسه بسازد زمین در اختیارش قرار می دهیم.

خانی بیان کرد: دستگاه های اجرایی دولتی نیز اگر تمایل به ساخت دفاتر داشته باشند، ما زمین را در اختیار آنان قرار خواهیم داد.

مدیر عامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه با بهره برداری از بیمارستان پیوند اعضا با حجم جمعیتی زیادی رو به رو خواهیم شد، گفت: برای این حجم بالای جمعیتی باید خدمات مورد نیاز را پیش بینی کنیم که مقدمات کار را آماده کرده ایم.

وی گفت: برای کسانی که تمایل به ساخت هتل آپارتمان یا مراکز درمانی یا تفریحی داشته باشند، آمادگی در اختیار گذاشتن زمین با مالکیت دولت را داریم.

مهندس مهدی خانی با بیان اینکه آماده مشارکت در بخش های مختلف سرمایه گذاری می باشیم، خاطر نشان کرد: مشارکت به نفع همه گروه ها می باشد و آماده همکاری با هر گروهی در قالب مشارکت می باشیم و زمین در اختیار آنان قرار می دهیم.

* مذاکرات خوبی با سرمایه گذاران خارجی انجام شده است 

مدیرعامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه مذاکرات خوبی با سرمایه گذاران داخلی و خارجی صورت پذیرفته است، عنوان نمود: با چینی ها در زمینه احداث باغ وحش دریایی، با ترک ها در زمینه هتل سازی با اسپانیایی ها در زمینه ایجاد راه های دسترسی و با چندین سرمایه گذار از کشورهای حاشیه خلیج فارس مذاکراتی انجام شده است، تا سرمایه گذاری انجام گیرد و محرکه توسعه و  اشتغال فراهم گردد. بدون شک آینده درخشانی در انتظار شهر جدید صدراست و با شکل گیری سرمایه گذاری های صورت گرفته و در حال مذاکره، فرصت های شغلی خوبی در صدرا ایجاد خواهد شد.

عضو سابق شورای شهر شیراز با بیان اینکه حجم سرمایه گذاری ها بیش از چند صد میلیارد تومان خواهد بود، اظهار کرد: بنابراین آینده شهر صدرا بسیار روشن خواهد بود و صدرا به یک شهر ایده آل تبدیل می گردد.به عنوان مثال بیمارستان پیوند اعضا سالی چند ده هزار نفر مراجعه کننده دارد که عمدتاً از استان ها و کشورهای دیگر هستند و با احداث هتل ها دیگر همراهان این بیماران در شیراز اقامت نخواهند کرد و در هتل های صدرا اسکان خواهند یافت.

* به دنبال ایجاد کمربند سبز دور شهر صدرا می باشیم 

خانی با بیان اینکه ایجاد کمربند سبز دور شهر در برنامه کاری ما قرار گرفته است عنوان نمود: از سال گذشته حدود ده هزار هکتار درختکاری را آغاز نمودیم و در سال جدید نیز این اقدام با سرعت بیشتری همراه خواهد بود و با سرمایه گذاران جدیدی نیز مذاکره کردیم تا اگر امکان داشته باشد جنگل پسته یا درختکاری های مختلفی در اطراف صدرا داشته باشیم.

* دارالرحمه صدرا ۲۰ هکتار خواهد بود

مدیر عامل شرکت عمران صدرا با بیان اینکه در حال مطالعه جهت احداث دارالرحمه شهر صدرا می باشیم، گفت: مساحت این دارالرحمه ۲۰ هکتار خواهد بود.

وی بیان کرد: شهر صدرا قطعاً نیاز به دارالرحمه دارد و اگر احداث نشود با مشکلاتی رو به رو می گردیم.

خانی با اشاره به اینکه در سال گذشته حدود ۷۰۰ هزار نفر جهت دیالیز به شهر صدرا آمده اند، گفت: این عدد قابل توجه است، بنابراین برای کسانی که علاقه مندند در حوزه احداث  هتل آپارتمان، هتل و محل اسکان همراه بیمار اقدام نمایند، آماده همکاری و مشارکت می باشیم.

* عملیات پارک آبی با کندی در حال انجام است 

مدیر عامل شرکت عمران صدرا با اشاره به اینکه پارک آبی صدرا می تواند ظرفیت ها و فرصت های خوبی را برای شهر صدرا فراهم آورد، در پایان این گفت و گو اظهار کرد: عملیات اجرایی این پروژه در حال حاضر با کندی در حال انجام است. در صورت ساخته شدن این پارک علاوه بر منفعت بسیار عالی برای سرمایه گذار شهر صدرا نیز سود خواهد برد و بایستی سرمایه گذاران این طرح اقدامات خود را سرعت بخشند

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است