عملیات اجرایی محور صدرا به دوکوهک + گزارش تصویری
۱۳۹۷-۰۵-۱۰
محمد ناظم الشریعه در جمع خبرنگاران استان مطرح کرد: شهر صدرا پایگاه ورزش قهرمانی و همگانی است
۱۳۹۷-۰۵-۱۴

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا در جمع خبرنگاران استان:

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا گفت: دومین شهر جدید استان فارس در شهرستان لامرد ایجاد خواهد شد.

خلیل حاجی‌پور در نشستی خبری به مناسبت هفته خبرنگار در جمع کثیری از اصحاب رسانه استان به مهم‌ترین تحولات صورت گرفته در شهر جدید صدرا در یک سال گذشته اشاره کرد و از ایجاد دومین شهر جدید استان فارس در شهرستان لامرد خبر داد و اظهار داشت: شهر جدید تابناک توسط شرکت عمران صدرا در کنار سایت انرژی بر لامرد ایجاد خواهد شد.

وی افزود: طرح ایجاد شهر جدید تابناک در شورای عالی شهرسازی در اواخر سال ۹۶ به تصویب رسید که به‌عنوان دومین شهر جدید استان فارس برای پاسخگویی به نیاز سکونت شاغلان صنایع انرژی بر لامرد مکان‌یابی شد.

 این مقام مسؤول تصریح کرد: تا پایان امسال طرح مطالعات شهر تابناک را به شورای عالی شهرسازی خواهیم فرستاد تا از سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا در بخش دیگری از سخنان خود به سند توسعه راهبردی این شهر اشاره کرد و اظهار داشت: وضعیت صدرا به‌گونه‌ای بود که تحمل اشتباه دیگری را نداشت که به همین منظور در یک افق ۲۰ ساله سند توسعه این شهر نوشته شد تا تصویری جدید از آن در آینده ارائه شود.

حاجی پور از همگرایی دستگاه‌های اجرایی با مدیریت جدید شرکت عمران شهر جدید صدرا به‌عنوان یک مسئله قابل‌توجه نام برد و اظهار داشت: این همگرایی در گذشته به دلایل متعدد وجود نداشت که در نوع خود اتفاق میمون و مبارکی بود و توسعه صدرا را سرعت خواهد بخشید.

وی همچنین از تحویل واحدهای باقی‌مانده پروژه بناسازان رمضان در هفته دولت خبر داد و گفت: ۵۷۰ واحد باقی‌مانده این پروژه که سال‌ها معطل‌مانده بود، در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد؛ پروژه‌ای که تحویل دیرهنگام آن موجب نارضایتی‌های بسیار شده بود.

این مقام مسؤول اتصال صدرا به دوکوهک، صدرا به شیراز از طریق باجگاه، اتصال از طریق تنگ قره پیری و اتصال به آزادراه جدید شیراز و اصفهان را ازجمله پروژه‌هایی معرفی کرد که با جدیت عملیات اجرایی آن آغازشده و یا در حال آغاز است و افزود: با اتمام این پروژه‌های مهم راههای دسترسی صدرا به آزادراه‌ها و شهر شیراز تسهیل خواهد شد و صدرا را از بن‌بست بیرون می‌آورد.

حاجی پور همچنین از تعیین تکلیف پرونده زمین‌های موقوفه در شهر جدید صدرا خبر داد و اظهار داشت: از ۱۱ هزار اراضی موقوفی، ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار به‌عنوان اراضی ملی تصویب و تعیین شد که رقمی معادل ۷۰۰ میلیارد تومان ارزش ریالی این زمین‌ها برای دولت بود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا در بخش دیگری از سخنان خود از پی گیری برای ایجاد یک فرمانداری ویژه در صدرا گفت و افزود: از طریق معاونت سیاسی و امنیتی استانداری فارس استقرار فرمانداری ویژه را دنبال کرده‌ایم که امیدواریم با توجه به فقدان دستگاه‌های دولتی در صدرا این امر هرچه زودتر تحقق پذیرد.

وی همچنین از پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی فاضلاب شرق صدرا خبر داد و گفت: این فاضلاب برای یک جمعیت ۸۰ هزارنفری تدارک دیده‌شده که در صورت تأمین اعتبار تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید، ضمن اینکه برای احداث فاضلاب غرب صدرا نیز ۱۶ هکتار زمین در اختیار شرکت آبفا قرارگرفته تا با انتخاب پیمانکار، این پروژه را به اتمام برساند.

این مقام مسؤول از تخصیص بودجه‌های ملی و استانی برای نخستین بار به شهر جدید صدرا خبر داد و افزود: امسال بین ۵ تا ۷ میلیارد تومان به این شهر بودجه اختصاص خواهد یافت.

حاجی پور از تعیین ۲ نقطه برای ایجاد آرامستان در صدرا نیز خبر داد و اظهار داشت: در دامنه جنوبی مسیر باجگاه و تنگه قره پیری برای ایجاد آرامستان در نظر گرفته‌شده که عملیات اجرایی آن با توافق مالک، آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا به وضعیت متروی شهر صدرا نیز اشاره کرد و افزود: مشکلات ناشی از اتصال به راه‌آهن شیراز با دستور قاطع وزیر راه و شهرسازی برطرف شد و سال آینده متروی صدرا وارد فاز عملیاتی می‌شود.

وی در خصوص سیاست جدید شرکت عمران برای ساخت‌وسازها در شهر جدید صدرا نیز گفت: متأسفانه درگذشته به صدرا ظلم شد چراکه قرار نبود این شهر مکانی برای آپارتمان‌سازی و ارتفاع سازی باشد که با تغییر کاربری‌های متعدد این وضعیت به وجود آمد.

حاجی پور افزود: یک طرح بازنگری در ساخت‌وسازها را تهیه‌کرده‌ایم که با توجه به اینکه جمعیت صدرا در افق بازنگری ۴۶۵ هزار نفر تعریف‌شده، به‌هیچ‌عنوان آپارتمان‌سازی را توصیه نمی‌کنیم، چراکه از آغاز بنا بر این بود که صدرا محلی برای خانه‌های ویلایی برای قشر متوسط به بالای جامعه باشد که با تغییر کاربری‌های غیرقانونی این اتفاق نیفتاد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است