چهارمین نشست کمیته درآمدی شرکت های عمران شهرهای جدید برگزار شد
۱۳۹۴-۱۰-۲۰
طرح ها و برنامه های ویژه معاونت معماری و شهرسازی شرکت عمران شهر صدرا در یک نگاه
۱۳۹۴-۱۰-۲۰

شرکت عمران موضوع مهار آبهای جاری صدرا را مدیریت کند

در پی طرح موضوع جاری شدن بخشی از پسماند و فاضلاب شهر صدرا در بارندگی های اخیر و در منطقه حدفاصل محدوده شهر صدرا و شهرک جوادیه شیراز در رسانه های ارتباط جمعی و اظهارنظر برخی مسئولین در این زمینه، شورایاران شهرک جوادیه شیراز در نشست مشترک با مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا خواستار حمایت بیشتر و برنامه ریزی و مدیریت شرکت عمران در جهت مهار آبهای جاری این منطقه شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران صدرا، در این نشست مهندس خانی مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا ضمن تقدیر از حضور نمایندگان اهالی شهرک جوادیه در این شرکت خواستار بیان نیازها و درخواست های آنها شد و مقدمتاً گزارشی از اقدامات شرکت عمران در جهت راه اندازی دو مجموعه تصفیه خانه در شرق و غرب صدرا به عنوان نماینده دولت در این شهر جدید ارائه کرد.

مهندس خانی تاکید کرد: ایجاد آرامش مردم منطقه شمال غرب شیراز و کمک به رفع مشکلات و نیازهای آنان را وظیفه خود و شرکت عمران صدرا می دانم.

وی افزود: واگذاری زمین جهت احداث تصفیه خانه شهرهای جدید بر عهده شرکت های عمران بوده و ما این اقدام را صورت داده ایم و البته مسائل اجرائی آن به عهده شرکت های خدماتی است اما در همین زمینه نیز ما حمایت های مالی نیز انجام داده ایم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا تصریح کرد: طرح موضوع در محافل و رسانه ها سبب خیر شد و انشاءالله با کمک یکدیگر مشکلات را حل کرده و شرکت عمران صدرا از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

مهندس خانی افزود: نزدیک ۲ ماه است که متولی موقوفه زالی در پی شکایت اداره اوقاف در این محدوده خلع ید شده است و ما به دنبال راه حل مناسبی جهت اختصاص قطعه زمینی جهت راه اندازی تصفیه خانه شرق صدرا بوده ایم که در آینده نزدیک با تحویل این زمین به اداره آب و فاضلاب مسئولیت شرکت عمران در این مورد به پایان می رسد.

وی گفت: شرکت عمران صدرا تا کنون ۱۱ میلیارد تومان صرف هزینه تصفیه خانه این شهر کرده است و این به غیر از یک زمین ۱۲ هکتاری است که در غرب صدرا از طرف این شرکت به این امر اختصاص یافته و هزینه خط انتقال فاضلاب گویم به سمت این زمین ۱۲ هکتاری نیز بر عهده شرکت عمران بوده که منتظر اقدام مسئولین می باشیم. ضمناً زمین ۱۶ هکتاری در شرق صدرا را نیز جهت این امر دنبال می کردیم که موقوفه مربوطه اجازه ورود نمی داد و پس از پی گیری های شرکت عمران ۳ قطعه از ۱۰ قطعه کلی آن خریداری شده است و موافقت مابقی نیز در چند روز آینده گرفته و تحویل اداره آب و فاضلاب می گردد.

مهندس خانی خاطرنشان کرد: خیلی از گرفتاری های شهر صدرا در دوران تصدی یکساله بنده برطرف شده و این معضل نیز که مربوط به گذشته دور است نیز به یاری خداوند حل خواهد شد.

وی افزود: ایجاد شهر جدید صدرا به خوبی مطالعه شده است و البته تغییرات متعدد مدیریتی شهر صدرا در این مورد اثرگذار بوده است.

اضافه می شود در این جلسه آقایان حسن دهقان، محمدنقی دهقان، علی الهی، عباس الهی و عبدالرسول زارع شورایاران شهرک جوادیه شیراز نیز با ارائه مستنداتی از چگونگی پیگیری چندساله خود در زمینه رفع مشکلات آبهای جاری منطقه و پسماند فاضلاب در محدوده این شهرک به تفصیل سخن گفتند.

الهی، رئیس شورای شهرک جوادیه در این نشست گفت: شما دردآشنای ما روستائیان هستید و ما راضی نبودیم که صداوسیما و روزنامه ها قضیه را بزرگ کنند و نمی خواستیم هیچ مسئولی را زیرسوال ببریم.

وی افزود: ما مسئولینی مثل شما که خدمتگزار مردم هستند را دوست داریم و این را در انتخابات شوراها طی چند سال گذشته و با انتخاب شما نشان داده ایم.

دهقان نیز گفت: دلسوزانه به ما کمک کنید و مطمئناً برخی بحث های نامربوط در این زمینه موضوع مهم انتخابات را مخدوش می کند که نباید به آن دامن زد.

وی افزود: ما از دوندگی خود ناامید بودیم ولی تاکنون هیچ مکاتبه ای با شرکت عمران نداشته ایم و بیشتر با شهرداری و آبفای صدرا کار را پیگیری می کردیم.

شایان ذکر است شورایاران حاضر در این دیدار خواستار مساعدت شرکت عمران در مهار آبهای جاری شدند که با قول مساعد پیگیری مهندس خانی همراه شد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

 

دیدگاه ها بسته شده است