تجدید فراخوان مناقصه عمومی دو مرحله ای
۱۳۹۵-۰۸-۲۷
مدیر کل ارشاد فارس: شهر صدرا می تواند پایتخت کتاب ایران باشد
۱۳۹۵-۰۸-۲۹

راه اندازی نخستین سینمای شهرجدید صدرا زده می شود

نخستین سالن سینمای شهر جدید صدرا به همت مشترک حوزه‌ هنری انقلاب اسلامی فارس و دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و با تلاش های اتاق بازرگانی شیراز به زودی راه اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، جلسه امضای قرارداد همکاری این پروژه مابین حوزه هنری فارس و دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز برگزار شد .

در این جلسه، رئیس اتاق بازرگانی شیراز گفت: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی تلاش دارد موانع بخش خصوصی در مسیر تولید و اشتغال را برطرف کند، به همین منظور چندی است کمیسیون سرمایه گذاری به حوزه هنر ورود کرده که اتفاق خوبی است.وی افزود: اتاق تاکنون کمتر به حوزه هنر و ورزش ورود داشته و فکر می کنم ورود به این عرصه ها که هم فرهنگ سازی دارد و هم درآمدزایی و هم اشتغال حرکت مبارکی است؛ از جمله قراردادی که امروز امضا می شود و جا دارد هم به دو طرف قرارداد و هم به خودمان در اتاق که محوریت کارگروه را داریم تبریک بگویم.

دکتر حمزه سارویی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس نیز در این مراسم گفت: گرچه معمولا شما با شنیدن نام دانشگاه آزاد اسلامی به یاد شهریه و پول می افتید اما باید واقعیت دانشگاه آزاد اسلامی را ببینید، دانشگاهی که سی و چند سال پیش به آن با تردید نگریسته می شد و امروز بزرگترین دانشگاه حضوری جهان و سومین دانشگاه جهان از لحاظ کمیت است. در این میان استان فارس بیشترین تعداد واحد دانشگاهی را در کشور دارد و ۱۱۰هزار دانشجو در آن تحصیل می کنند.

دکتر سارویی تصریح کرد: خوشحالیم که اتاق بازرگانی این ارتباط را فراهم کرد تا بتوانیم با کمک حوزه هنری به مردم شیراز و صدرا خدمت کنیم. از همینجا نیز اعلام می کنم در هر شهرستانی که حوزه هنری همراهی کند آماده ایم سالن سینما راه اندازی کنیم.

محمد کرم اللهی، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس نیز با استقبال از این مساله خاطر نشان کرد: حوزه هنری آمادگی دارد در همه شهرستان‌هایی که ظرفیت وجود دارد، این کار را اجرایی کنیم و با تمام توان در خدمت مردم فرهنگ دوست استان فارس هستیم.وی افزود: خوشحالیم که در غرب شیراز و در شهر صدرا برای مردم منطقه ای که کمتر از امکانات مطلوب فرهنگی برخوردار هستند این قدم برداشته می شود و امیدواریم به زودی در مناطق دیگر شیراز نیز بتوانیم چنین فرایندی را اجرایی کنیم.

رئیس حوزه ی هنری فارس گفت: کارگروه سرمایه گذاری در صنایع فرهنگی و اقتصاد هنر، فرصت خوبی است که برای فرهنگ و هنر فارس فراهم شده و این اتفاق نشان می دهد که می توان از هنر به تولید ثروت رسید و در مسیر توسعه و اشتغال بهره برد.

در پایان این جلسه محمد کرم اللهی، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس، دکترسارویی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و مهندس رازقی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع،معادن و کشاورزی شیراز قرارداد راه اندازی نخستین سینمای شهر صدرا را به امضا رساندند. 

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است