عید مبعث مبارک
۱۳۹۵-۰۲-۱۸
سوم ماه شعبان میلاد امام حسین علیه السلام و روز پاسدار مبارک باد
۱۳۹۵-۰۲-۱۹

حلول ماه شعبان ماه حضرت سید انبیاء صلى الله علیه وآله مبارک باد.

اَللّهُمََّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ و َآلِ مُحَمَّدٍ شَجَرَهِ النُّبُوَّهِ وَ مَوْضِعِ الرِّسالَهِ وَ مُخْتَلَفِ الْمَلاَّئِکَهِ وَ مَعْدِنِ الْعِلْمِ وَ اَهْلِ بَیْتِ الْوَحْىِ. اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ و َآلِ مُحَمَّدٍ الْفُلْکِ الْجارِیَهِ فِى اللُّجَجِ الْغامِرَهِ یَامَنُ مَنْ رَکِبَها وَ یَغْرَقُ مَنْ تَرَکَهَا الْمُتَقَدِّمُ لَهُمْ مارِقٌ وَالْمُتَاَخِّرُ عَنْهُمْ زاهِقٌ وَاللاّزِمُ لَهُمْ لاحِقٌ.

شعبان ماه بسیار شریفى است و حضرت رسول اکرم صلى الله علیه و آله آن حضرت این ماه را روزه می گرفتند  و به ماه رمضان‏ وصل مى‏کردند. پس در این ماه براى جلب محبت پیغمبر خود و براى تقرّب به سوى پروردگار خود روزه بدارید.

روزهای مؤمنان

این ماهی است که در آن بهشت را زینت دهند و روزهای مؤمنان را منشعب سازند و بیفزایند و از این جهت آن را شعبان خوانند. امام صادق علیه السلام فرمود: هر که اولْ روز از شعبان روزه دارد بهشت بر وی واجب شود و هر که دو روز روزه دارد خدای تعالی هر روز و شبی دو بار بر او مینگرد. در سرای دنیا و دائم نظرش بدو بود در بهشت، و هر که سه روز روزه دارد چنان بود که خدای را در عرش و بهشتِ وی زیارت کند.

ماهِ رسول خدا صلی الله علیه و آله

پیغمبر  خدا حضرت محمد صلی الله علیه و آله چون ماه نو از شعبان می دیدند در مدینه ندا می فرمود: اهل یثرب! من رسول خدایم برای شما، بدانید که شعبان ماه من است، رحمت خدا بر آن شخص باد که مرا به روزه در این ماه من را یاری دهد. امیرالمؤمنین علیه السلام فرمود: هرگز از من روزه شعبان فوت نشد. از ابی الحسن علی بن موسی الرضا علیه السلام روایت است که: هر آن کس در این ماه صدقه بدهد اگرچه به نیم خرما باشد خدای تعالی بدن او را بر آتش دوزخ حرام گرداند.

اعمال مشترک ماه شعبان

هر روز هفتاد مرتبه بگویید: أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ وَ أَسْأَلُهُ التَّوْبَهَ

هر روز هفتاد مرتبه بگویید: أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ الَّذِی لا إِلهَ إِلَّا هُوَ الرَّحْمنُ الرَّحِیمُ الْحَیُّ الْقَیُّومُ وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ‏

بهترین ذکر در ماه شعبان

درروایات آمده است  که بهترین دعاها و ذکرها در این ماه استغفار است و هر که  در هر روز از این ماه  هفتاد مرتبه استغفار کند مثل آن است که هفتاد هزار مرتبه  در ماههاى دیگر استغفار کرده است.

صدقه دادن

صدقه دادن در این ماه مورد تاکید منابع دینی است  هرکه در این ماه صدقه دهد اگرچه به نصف دانه خرمایى باشد حق تعالى بدن او را بر آتش جهنم حرام گرداند. از حضرت صادق علیه السلام منقول است که: از آن جناب از فضیلت روزه رجب سوال کردند .حضرت فرمود :چرا از روزه شعبان غافلید؟ راوى عرض کرد: یا ابن رسول الله کسى که یک روز از شعبان را روزه بدارد چه ثوابی دارد؟ حضرت فرمود: به خدا قسم بهشت ثواب او است .عرض کرد یا ابن رسول الله بهترین اعمال در این ماه چیست؟حضرت فرمود: تصدق و استغفار، هر که تصدق کند در ماه شعبان حق تعالى آن صدقه  را تربیت کند همچنان که یکى از شما بچه شترش را تربیت مى‏کند تا آنکه در روز قیامت به صاحبش می رسد در حالتى که به قدر کوه احد شده باشد.

در تمام این ماه هزار بار بگویید:

لا إِلهَ إِلَّا اللَّهُ* وَ لَا نَعْبُدُ إِلَّا إِیَّاهُ مُخْلِصِینَ لَهُ الدِّینَ وَ لَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ‏

که ثواب بسیار دارد و عبادت هزار سال در نامه عملش بنویسند

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا

دیدگاه ها بسته شده است