مهندس خانی مدیرعامل شرکت عمران صدرا: صدرا شهری با فرصت های بی شمار سرمایه گذاری است.
۱۳۹۵-۰۳-۰۱
استاندار فارس در آئین آغاز عملیات ساخت تصفیه خانه شهر یکصدهزار نفری صدرا گفت : تاخیر در آغاز اجرای فاضلاب این شهر باید با سرعت در زمان اجرا جبران شود .
۱۳۹۵-۰۳-۰۶

آخرین وضعیت تصفیه خانه فاضلاب در شهر جدید صدرا

مهندس خانی مدیر عامل شرکت عمران صدرا در گفت و گو با خبرنگاران به مشکلات احداث تصفیه خانه در شهر صدرا اشاره نمود و اظهار کرد: درراستای احداث تصفیه خانه فاضلاب در شهر صدرا هماهنگی های بسیار خوبی با شرکت آب و فاضلاب شیراز و مجموعه استانداری و تمام دستگاه های مرتبط به منظور فراهم کردن بستر آن انجام گردیده است که در شرق صدرا با کمک اهالی پایگاه به جمع بندی خواهیم رسید تا زمین در اختیار شرکت آب و فاضلاب قرار گرفته تا با مقدار پولی که شرکت عمران از گذاشته در اختیار شرکت آب و فاضلاب گذاشته عملیات احداث تصفیه خانه را آغاز نماید و در قسمت غرب صدرا نیز زمین در اختیار شرکت آب و فاضلاب قرار گرفته تا عملیات از طریق جذب پیمانکار انجام شود احداث تصفیه خانه به روش .BOT

وی افزود: با احداث این تصفیه خانه ها تامین آب برای کل اراضی زراعی، باغات و همچنین فضاهای سبز شهری از طریق پساب آن فراهم می شود.

مهندس خانی بیان کرد: علاوه بر ایجاد تصفیه خانه در شرق صدرا، در تلاش هستیم تا میدان میوه و تره بار نیز در این منطقه احداث گردد.

مهندس خانی همچنین با بیان این که بر اساس قانون اداره شهرهای جدید به عهده شرکت های عمران می باشد، گفت: به تدریج شهرداری ها و شوراها در شهرهای جدید به وجود می آید و به تدریج نیز بخش هایی از امور نیز به آنان واگذار می گردد

مدیر عامل شرکت عمران صدرا از تمام کسانی که قصد ساخت و ساز در حریم شهر صدرا را دارند درخواست کرد تا قبل از هر گونه اقدامی به شرکت عمران صدرا مراجه نمایند.

مهندس خانی، با بیان این که حریم صدرا محدوده قانونی ساخت و ساز نیست ، اظهار داشت: افرادی که دارای زمین در حریم صدرا هستند نمی توانند به صرف داشتن نامه از شرکت عمران یا شهرداری اقدام به ساخت و ساز نمایند بلکه برای ساخت و ساز در این حریم نیاز است ابتدا مجوز ساخت را از کارگروه شهرسازی استان دریافت نماید.

وی با بیان این که هرگونه دیوارگذاری، تفکیک زمین یا هر گونه عملیات ساخت و ساز در حریم شهر صدرا بدون داشتن مجوز قانونی در واقع خلاف محسوب می شود، عنوان نمود: هیچ تعاونی مسکنی حق خرید زمین زراعی را ندارد زیرا بر اساس قانون  تعاونی های مسکن به هیچ عنوان حق خرید زمین های کشاورزی را ندارند.

وی با بیان این که زمین زراعی نباید از بین برود، گفت زمین های موجود در حریم صدرا که توسط افراد قطعه بندی شده و به افراد واگذار گردد به هیچ عنوان مشروعیت قانونی ندارد.

مهندس خانی بیان کرد: اگر اداره ثبت اسناد نیز زمین را به صورت مشاعی تقسیم کرده باشد در واقع حقوق مالکانه آنان راتأیید کرده است و هیچ کس نمی تواند به صرف داشتن حقوق مالکانه دراراضی حریم شهر اقدام به دیوارگذاری و یا ساخت و ساز نماید.

 

دیدگاه ها بسته شده است